خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/04/08 10:49:21
سرویس اجتماعی
بائوج لاهوتی:

طراحی قبور شهدا متناسب با ارزش‌های دفاع مقدس نیست

عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی، گفت: ساماندهی برخی از قبور شهدا در برخی از استان‌ها و شهرهای کشور متناسب با معیارهای فرهنگی آن شهرستان، روستا و ارزش‌های دفاع مقدس همخوانی ندارد، به همین دلیل بنا شد نقشه و معماری ثابتی برای همه قبور شهدا در کشور طراحی شود.
طراحی قبور شهدا متناسب با ارزش‌های دفاع مقدس نیست عضو کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی، گفت: ساماندهی برخی از قبور شهدا در برخی از استان‌ها و شهرهای کشور متناسب با معیارهای فرهنگی آن شهرستان، روستا و ارزش‌های دفاع مقدس همخوانی ندارد، به همین دلیل بنا شد نقشه و معماری ثابتی برای همه قبور شهدا در کشور طراحی شود. https://cdn.icana.ir/d/019/8084.jpg طراحی,قبور,شهدا,متناسب,با,ارزش‌های,دفاع,مقدس,نیست Icana

"مهرداد بائوج لاهوتی" در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) در رابطه با طرح ساماندهی قبور شهدا، تصریح کرد: از آنجایی که این مساله امر مهمی بود، کمیسیون عمران در این موضوع ورود پیدا کرده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیسیون عمران قصد داشت در مورد روند فعلی ساماندهی قبور شهدا، گزارشی را تقدیم رئیس مجلس کند و در حال حاضر در این ارتباط هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

وی افزود: در همین راستا، جلسه‌ای با حضور مسئولان بنیاد شهید، بنیاد دفاع  از ارزش‎های مقدس و شهدای گمنام و حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس برگزار شد، در این جلسه آخرین وضعیت قبور بازسازی شده شهدای شهری و روستایی ارائه شد.

این نمانیده مجلس خاطرنشان کرد: در عین حال برای ساماندهی قبور شهدا موانعی وجود داشت، اولین مشکل این بود که منابع کافی برای انجام این کار وجود ندارد و از مسئولان مربوطه خواسته شد که اعتبار این کار تهیه شود و مقدمات اجرایی شدن این طرح تسهیل وآماده شود.

بائوج لاهوتی گفت: مشکل دیگری نیز در این ارتباط وجود دارد، برخی از قبور شهدا در برخی از استان‌ها و شهرهای کشور متناسب با معیارهای فرهنگی آن شهرستان، روستا و ارزش‌های دفاع مقدس همخوانی نداشته و به همین دلیل درخواست شد نقشه و معماری ثابتی برای ساماندهی قبور شهدا در همه کشور طراحی شود.

عضو کمیسیون عمران در مجلس اظهار کرد: قبور شهدا؛ قبور زیارتی محسوب می‌شوند و به همین دلیل از اعتبارات فرهنگی بودجه سال 90  در این مورد استفاده خواهد شد تا انشاءالله به نتیجه مطلوب و دلخواه برسیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet