حلول ماه ربیع الاول
1390/04/08 14:50:00
سرویس سیاسی
دوگانی:

بهترین راه التزام به اخلاق سیاسی تن دادن به قانون است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر لزوم رعایت اخلاق اسلامی در عرصه سیاست کشور، یاد‌آور شد: بهترین راه التزام به اخلاق سیاسی تن دادن به قانون است.
بهترین راه التزام به اخلاق سیاسی تن دادن به قانون است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر لزوم رعایت اخلاق اسلامی در عرصه سیاست کشور، یاد‌آور شد: بهترین راه التزام به اخلاق سیاسی تن دادن به قانون است. https://cdn.icana.ir/d/019/1873.jpg بهترین,راه,التزام,به,اخلاق,سیاسی,تن,دادن,به,قانون,است Icana

"محمدحسن دوگانی آغچغلو" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) درباره لزوم رعایت اخلاق اسلامی در عرصه سیاست کشور، گفت: 33 سال از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت "امام خمینی" (ره) می‌گذرد و مردم تاکنون با حفظ موازین اخلاقی در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور مشارکت کرده و خواهند کرد.

نماینده فسا در مجلس شورای اسلامی سطح آگاهی مردم را مطلوب خواند و تصریح کرد: مردم با شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای شهر و روستا، خبرنگان رهبری و مجلس در تصمیم‌گیری راجع به نامزدهای صالح آبدیده شده‌اند.

وی با بیان اینکه بهترین راه التزام به اخلاق سیاسی تن دادن به قانون است، افزود: سیاستمداران و احزاب در صحنه‌های مردمسالاری دینی هر اندازه مرزهای قانونی و نظر مخالف را تحمل کنند، سرعت رشد و بالندگی در عرصه سیاسی کشور بیشتر خواهد شد.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس، اظهار کرد: اعمال محدودیت در رقابت‌های سیاسی برای فعالیت افراد و گروه‌هایی که ولایتمدار و پایبند به قانون اساسی هستند بر حضور مردم در پای صندوق‌های رأی اثر منفی می‌گذارد؛ بنابراین انتظار می‌رود سیاسیون در انتخابات مجلس نهم از تمرین‌های سیاسی گذشته درس بگیرند تا چکیده و عصاره ملت به نهاد قانونگذاری راه یابد.

وی درباره وظیفه دستگاه‌های نظارتی جهت مقابله با بی‌اخلاقی‌های سیاسی، گفت: قوه قضائیه و سایر دستگاه‌های نظارتی نگذارند، برخی افراد و گروه‌ها با توسل به شیوه‌های ضد اخلاقی فضای رقابت‌های سیاسی را آلوده کنند، چون این کار برای مردم در انتخاب گزینه مطلوب ایجاد مشکل می‌نماید.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تاکید کرد: تهمت‌های ناروا و بداخلاقی‌های سیاسی باعث می‌شود که مردم نتوانند در فضای تنش و پر چالش گزینه مطلوب خود را انتخاب کنند، از این رو هرچه فضای سیاسی شفاف و توأم با اطلاع رسانی باشد مشارکت مردمی در رقابت‌ها سیاسی و صحنه‌های اجتماعی افزایش می‌یابد.

انتخابات دورنهم مجلس نهم  شورای اسلامی روز جمعه ۱۲ اسفندماه سال جاری برگزار می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet