هدر موبایل
1386/05/29 11:49:00
سرویس کمیسیون ها

بندپی: 90 درصد اهدا کنندگان خون را مردان تشکیل می‌دهند

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان به نقل از مسئولان سازمان انتقال خون گفت: ۹۰ درصد اهدا کنندگان خون را مردان تشکیل می‌دهند.

انوشیروان محسنی بندپی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، اظهار داشت: رئیس و معاونان سازمان انتقال خون با حضور در جلسه روز یکشنبه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به ارائه گزارشی از عملکرد این سازمان پرداختند.

وی خاطرنشان کرد: این گزارش در خصوص اقدامات صورت گرفته اعم از تجهیز پایگاه‌های انتقال خون، راه اندازی صنعت پالایش خون و خودکفایی در بحث فراورده‌های خونی ارائه شد که بسیار امیدوار کننده بود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان ادامه داد: براساس این گزارش ما در ارتباط با بحث فراورده‌های خونی تا حدودی به خودکفایی رسیده‌‌ایم و نیازمند واردات در این زمینه به اندازه گذشته نیستیم.

محسنی متذکر شد: طبق اظهارات مسئولان سازمان انتقال خون، 90 درصد اهدا کنندگان خون در کشور ما مردان و 10 درصد زنان می‌باشند و از هر 100 نفر جمعیت بصورت میانگین 25 نفر خون اهدا می‌کنند.

وی عملکرد سازمان انتقال خون را مثبت ارزیابی کرد و گفت: این سازمان یک مرکز پژوهشی، تحقیقاتی و اجرایی است و به دنبال منافع نیست.

وی افزود: همچنین در این جلسه مسئولان سازمان نظام پرستاری با حضور در کمیسیون از قانونی شدن طرح تعرفه قانون پرستاری توسط مجلس شورای اسلامی قدردانی کردند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet