حلول ماه ربیع الاول
1390/04/07 15:48:00
سرویس سیاسی
ابطحی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان قوه قضائیه:

کارشناسان مسئول در تهیه آمارها دقت لازم را داشته باشند

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی دقت دولت در ارائه آمار را، عاملی در توقف انتقادات به آمارهای قوه مجریه دانست و گفت: گاهی اوقات کارشناسان تهیه آمار در قوا رعایت امانتداری را نمی‌کنند و مسئول بالادستی نیز با اطمینان آن را بیان می‌کند.
کارشناسان مسئول در تهیه آمارها دقت لازم را داشته باشند عضو فراکسیون انقلاب اسلامی دقت دولت در ارائه آمار را، عاملی در توقف انتقادات به آمارهای قوه مجریه دانست و گفت: گاهی اوقات کارشناسان تهیه آمار در قوا رعایت امانتداری را نمی‌کنند و مسئول بالادستی نیز با اطمینان آن را بیان می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/7498.jpg کارشناسان,مسئول,در,تهیه,آمارها,دقت,لازم,را,داشته,باشند Icana

سید "محمد جواد ابطحی" درگفت وگو با خبرنگارخانه ملت(www.icana.ir)، دقت دولت در ارائه آمار را عاملی درتوقف انتقادات به آمارهای قوه مجریه دانست و گفت: رهبری چند بار در دیدار با نمایندگان مجلس فرمودند که آمارهای دولت را زیرسوال نبرید مگر آنکه این کار با استدلال صورت گیرد.

نماینده مردم خمینی شهردرمجلس شورای اسلامی با بیان آنکه کارشناسان قوا که مسئول تهیه آمارهستند باید دقت لازم را داشته باشند، افزود: گاهی اوقات این کارشناسان رعایت امانتداری را نمی‌کنند و حتی آشنا باعلم آمارگیری نیستند، آماری را ارائه می دهند و من که مثلا مسئول بالادستی آنها هستم به این آمار اطمینان و آن را بیان می کنم. 

 

در برخی موارد آمارها درست ارائه نمی شود

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی ادامه داد: اشکال کار در آن است که در حوزه‌هایی که نیاز به داشتن آمار ریز و جزیی است، آمارها درست ارائه نمی شود، خود من زمانی درآموزش و پرورش آماری را از ورودی‌ها و خروجی‌های مقطع متوسطه می خواستم، یک ماه تمام تلاش کردیم تا این آمار را به دست آوردیم. 

وی ادامه داد: این درحالی است که یکی از نهادهای آموزش وپرورش دراقدامی دیگر ظرف دو روز این آمار را ارائه داد و درمقابل تعجب ما اظهار کرد ما همینطوری جدول را پر کردیم،  حالا همین آمار دسته بندی می‌شود و در نهایت تبدیل به آماری می شود که مورد انتقاد کارشناسان قرارمی گیرد. 

ابطحی با بیان آنکه دقت لازم در ارائه آمار وجود ندارد، تصریح کرد: ما این مشکل را درحوزه آماردر دستگاه‌های مختلف داریم، این دستگاه‌ها وقتی آماری را ارائه می دهند باید این احتمال را بدهند که ممکن است  کارشناسان آنها اشتباه کرده باشند و بر این اساس آمارگیری درکشور به طور موازی صورت گیرد و تنها به افراد خاص داده نشود، مثلا درحالی که من مسئول آمار هستم شخص دیگری نیز مسئول جمع‌آوری آمار در همان موضوع شود تا این آمارها درنهایت مقایسه شود و دقیق‌ترین آن ارائه شود. 

 

افشا کن،  اعدام کن، ریشه اسلامی ندارد

عضو فراکسیون انقلاب اسلامی، اضافه کرد: نکته دیگرآن است که عده‌ای هستند که به درستی و غلطی آمار توجهی ندارند و هدف آنها این است که کارکرد قوه مجریه و مقننه را زیرسوال ببرند و این همان نکته مورد انظار مقام معظم رهبری است. 

وی تاکید کرد: اقدام افرادی که بی‌دلیل و برای خدشه وارد کردن به کار یک قوه آمارها را زیرسوال می‌برند باعث بی‌اعتمادی مردم می‌شود.

ابطحی همچنین با اشاره به مخالفت مقام معظم رهبری در مورد فشار به دستگاه قضایی برای افشاگری، گفت: این فشار جایز نیست مگر درموارد خاص و حتی اصل را باید بر کتمان سر در جامعه گذاشت؛ اما عده‌ای  درزمان اصلاحات گفتند دانستن حق مردم است  در حالی که  بوق کرنا کردن مسائل  آبروی نظام را می برد. 

نماینده مردم خمینی شهر ادامه داد: شعار افشا کن اعدام کن، ریشه اسلامی ندارد و نباید تحت تاثیر جو، این شعار رویکرد قوه قضاییه شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار روز دوشنبه رئیس و مسئولان عالی قوه قضاییه و جمعی از قضات و کارکنان دستگاه قضایی، با انتقاد از برخی فشارها به قوه قضاییه برای افشاگری، خاطرنشان کردند: هیچ لزومی به افشاگری وجود ندارد و هیچکس حق ریختن آبروی یک مسلمان را ندارد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین در بخش دیگری از فرمایشات خود اعلام داشتند  که هرگونه اقدام و یا القای تشکیک برای زیر سؤال بردن فعالیته، گزارشها و آمارهای مسئولان عالی سه قوه بویژه قوه قضاییه، اقدامی نادرست، ضداعتماد عمومی و برخلاف مصالح کشور است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet