ایام محرم 1398
1390/04/07 16:10:30
سرویس اقتصادی
رضا عبدالهی:

واردات بی‌رویه، کمر تولید داخلی را می‌شکند

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: واردات تنها در مواقعی لازم است که به آن نیاز باشد و اگر آن کالا وارد نشود، برای مردم و مصرف‌کنندگان مشکل ایجاد می‌شود؛ در غیر این صورت این‌که بی‌رحمانه و بی‌محابا اقدام به واردات کالاهای مختلف کنیم، کمر تولیدکننده داخلی را می‌شکنیم.
واردات بی‌رویه، کمر تولید داخلی را می‌شکند رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: واردات تنها در مواقعی لازم است که به آن نیاز باشد و اگر آن کالا وارد نشود، برای مردم و مصرف‌کنندگان مشکل ایجاد می‌شود؛ در غیر این صورت این‌که بی‌رحمانه و بی‌محابا اقدام به واردات کالاهای مختلف کنیم، کمر تولیدکننده داخلی را می‌شکنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/5716.jpg واردات,بی‌رویه،,کمر,تولید,داخلی,را,می‌شکند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "رضا عبداللهی" در گفت‌وگو با مردم نو گفت: برای جلوگیری از افزایش قیمت، دستگاه‌های نظارتی باید سستی را کنار بگذارند و درست وارد عمل شوند، وگرنه با این روش، فقط کشاورز داخلی ضرر می‌کند و دلالان به جای جابه‌جایی کالای ایران، سراغ جنس خارجی می‌روند و استفاده بیشتری نصیب‌شان می‌شود.

نماینده ماهنشان، انگوران و ایجرود در مجلس شورای اسلامی افزود: به‌طور کلی باید سنجیده شود واردات کالا تا چه اندازه بر اساس نیاز واقعی مملکت است و تا چه حد به آنها احتیاج وجود دارد؛ همچنین باید در نظر داشت که واردات زیاد کالاها موجب از بین رفتن تولیدکنندگان داخلی و ایجاد مشکل برای آنها می‌شود.

وی ادامه داد: تنها نکته‌ای که مدافعان واردکنندگان اقلام کشاورزی عنوان می‌کنند، نگرانی از آن است که تولیدکنندگان داخلی و مهم‌تر از آنها، کسانی که بازار داخلی دست‌شان است از کمبود کالاهای کشاورزی سوءاستفاده کرده و قیمت‌ها را بالا ببرند.

عبدالهی تصریح کرد: واردات پدیده مثبتی نیست و عقل و انصاف حکم می‌کند که واردات جلوی رشد تولید داخلی را می‌گیرد، در حالی که به هر نحو باید تولیدات داخلی تقویت شوند.

وی گفت: از سیاست‌های وزارت بازرگانی و وزارت جهاد و کشاورزی انتقاد کرد و گفت: هر ساله میزان واردات انواع برنج‌های هندی، پاکستانی، تایلندی و... با سیاست‌های غلط وزارت بازرگانی و وزارت جهاد کشاورزی در بازار بیشتر می‌شود.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: به بهانه افزایش قیمت برنج‌های ایرانی، برنج‌های وارداتی هم افزایش قیمت پیدا می‌کنند و به‌دنبال آن واردات و عرضه آنها در کشور هم بیشتر می‌شود؛ این سیاست غلط را چه کسی باید پاسخگو باشد؟

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet