ایام محرم 1398
1390/04/07 16:10:13
سرویس فرهنگی
تلویزیون یا بنگاه پخش آه و ناله؟

وظیفه اصلی رسانه ملی تزریق امید و آگاهی به مردم است نه روحیه افسردگی

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس امید و آگاهی دادن به مردم جامعه را مطابق فرمایش مقام معظم رهبری رسالت اصلی رسانه ملی دانست و تاکید کرد: بسیاری از سریال‌های تلویزیونی با بزرگنمایی و اغراق در بیان مصیبت‌های زندگی روحیه افسردگی را به جامعه تزریق می‌کنند.
وظیفه اصلی رسانه ملی تزریق امید و آگاهی به مردم است نه روحیه افسردگی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس امید و آگاهی دادن به مردم جامعه را مطابق فرمایش مقام معظم رهبری رسالت اصلی رسانه ملی دانست و تاکید کرد: بسیاری از سریال‌های تلویزیونی با بزرگنمایی و اغراق در بیان مصیبت‌های زندگی روحیه افسردگی را به جامعه تزریق می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/6360.jpg وظیفه,اصلی,رسانه,ملی,تزریق,امید,و,آگاهی,به,مردم,است,نه,روحیه,افسردگی Icana

"علی عباسپور طهرانی‌فرد" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، در ارتباط با انطباق فعالیت‌های سازمان صدا و سیما با ۴ محور امید، آگاهی، دین و اخلاق که مورد سفارش مقام معظم رهبری در حکم و نامه ایشان برای ریاست این سازمان بوده است، گفت: سازمان صدا و سیما به عنوان رسانه تصویری کشور باید آگاهی دادن و ایجاد امید در جامعه را در صدر سیاست‌های کاری خود قرار دهد و در این جریان از فرمایشات و دستورات مقام معظم رهبری پیروی پررنگ تری داشته باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از روند آزار دهنده بسیاری از سریال‌های تلویزیونی گفت: تعداد زیادی از سریال‌های تلویزیونی به حدی ناراحت کننده و دارای اغراق در بیان مصیبت‌های مکرر زندگی است که نه تنها روحیه مردم را بهتر نمی‌کند بلکه خانواده‌ها با تماشای آن دچار افسردگی و نگرانی نیز می‌شوند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در ارتباط با پخش سریالی در شب‌های جمعه از شبکه سه سیما تاکید کرد: در تعطیلات پایان هفته و شب قبل از شروع هفته کاری سریالی در تلویزیون پخش می‌شود که در آن در طی هر قسمت تعداد بالایی مصیبت، مرگ و اتفاقات ناگوار رخ می‌دهد که لزومی برای بیان فشرده تمامی ناکامی‌ها به صورت فشره در یک فیلم وجود ندارد.

عباسپور با انتقاد از نمایش مکرر صحنه دفن و خاکسپاری در فیلم‌ها و سریال‌ها گفت: درست است که انسان باید به یاد مرگ باشد اما رسانه ملی با نمایش این موضوع خاکسپاری به کرات در سریال‌ها و فیلم‌هایش به دنبال القا چه باوری در جامعه است؟

وی خواستار توقف روند تولید فیلم‌هایی که باعث تزریق افسردگی در جامعه می‌شود شد.

 

                        صدا و سیما با رعایت عدالت به اطلاع رسانی و نقد قوا بپردازد

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نقد منصفانه هر سه قوه را وظیفه اصلی رسانه ملی توصیف و تاکید کرد: در قانون اساسی صدا و سیما نهادی تحت نظارت مقام معظم رهبری است و نباید به روابط عمومی یکی از قوا تبدیل شود.

نماینده مجلس در شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: رسانه ملی در ارتباط با رسالت آگاهی دادن در امور سیاسی باید به خط اعتدال و عدالت نزدیک شود و فراموش نکند که وظیفه اطلاع رسانی و نقد منصفانه هر سه قوه را برعهده دارد.

عباسپور با انتقاد از توجه بیش از حد و جانب داری دور از انصاف رسانه ملی از برخی شخصیت‌های سیاسی، تاکید کرد: زمانی که شخص رییس جمهور و یا یکی از اعضا هیئت دولت به نقد از عملکرد مجلس می‌پردازد صدا و سیما موظف است تا تریبون را در اختیار نمایندگان و به خصوص ریاست مجلس هم قرار دهد تا عدالت در بیان سیاست‌های هر سه قوه توسط رسانه ملی رعایت شود.

وی با اشاره به اینکه صدا و سیما نیازمند جلب اعتماد بیش تری از مردم جامعه است تاکید کرد: رسانه ملی باید با اعتمادسازی بین مردم جامعه حقانیت و بی‌طرفی خود را به افکار عمومی ثابت کند که این نیازمند داشتن صداقت با مردم و احترام به نظرات هر سه قوه است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet