ایام محرم 1398
1390/04/07 16:40:17
سرویس بین الملل
در دیدار هیئت پارلمانی ایران صورت گرفت:

تاکید رئیس جمهور کرواسی بر فعال شدن کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و کرواسی

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کرواسی و هیئت همراه که به منظور انجام یک سفر پنج‌روزه رسمی در زاگرب بسر می‌برد، با ایوو یوسیپوویچ رئیس جمهور کرواسی دیدار و گفت و گو کردند.
تاکید رئیس جمهور کرواسی بر فعال شدن کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و کرواسی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کرواسی و هیئت همراه که به منظور انجام یک سفر پنج‌روزه رسمی در زاگرب بسر می‌برد، با ایوو یوسیپوویچ رئیس جمهور کرواسی دیدار و گفت و گو کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/8044.jpg تاکید,رئیس,جمهور,کرواسی,بر,فعال,شدن,کمیسیون,مشترک,اقتصادی,ایران,و,کرواسی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir) یوسیپوویچ رئیس جمهور کرواسی در این دیدار با اشاره به رابطه خوب دو کشور و وجود ظرفیت‌های فراوان همکاری بین دو کشور، خواستار استفاده از فرصت‌ها و امکانات دو کشور برای توسعه و ارتقاء مناسبات بین دو کشور به ویژه در حوزه اقتصادی شد.

وی افزود: همکاری با ایران برای ما بسیار ارزشمند است و برای فرهنگ و تمدن ایران احترام خاصی قائل هستیم.

فلاحت‌پیشه با اشاره به حضور برخی شرکت‌های کروات در ایران برای سرمایه‌گذاری افزود: کرواسی علاقمند به همکاری با ایران جهت اجرای پروژه‌های مشترک در سایر کشورها از جمله افغانستان و عراق است.

عضو کمیسیون سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در این دیدار با اشاره به اهمیت جایگاه و موقعیت استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس و همچنین آسیای میانه و قفقاز گفت:  نگاه شما شرق شما نگاه جالبی برای ما به حساب می‌آید و واقف هستید که شرق امروز بدون ایران یک حلقه مفقوده است؛ چرا که ایران به لحاظ انرژی، ترانزیت، تولید علم و سند چشم انداز 20 ساله، از موقعیت و جایگاه ممتازی در منطقه برخوردار است.

طرفین دراین دیدار خواستار فعال شدن کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور به منظور چارچوبی برای توسعه ون ارتقا همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور و استفاده از ظرفیت‌های موجود شدند.

هیئت پارلمانی مجلس شورای اسلامی روز گذشته علاوه بر همتای کروات خود با رئیس مجلس کرواسی نیز دیدار و گفت و گو کرده بود.

در این دیدار علاوه بر سفیر جمهوری اسلامی ایران، آقایان شبیب جویجری، هاشم سواری، سیدعلی موسوی جرف، جهانبخش امینی و اکبر رنجبرزاده از اعضای گروه دوستی پارلمانی مجلس شواری اسلامی نیز حضور داشتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet