هدر موبایل
1390/04/07 16:48:42
سرویس بین الملل

تاکید رئیس مجلس کرواسی بر حق استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای از سوی ایران

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و هیئت همراه که به دعوت همتای کروات خود به زاگرب سفر کرده است، ظهر روز گذشته با لوکاببیج رئیس مجلس کرواسی دیدار و گفت‌وگو کرد.
تاکید رئیس مجلس کرواسی بر حق استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای از سوی ایران رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و هیئت همراه که به دعوت همتای کروات خود به زاگرب سفر کرده است، ظهر روز گذشته با لوکاببیج رئیس مجلس کرواسی دیدار و گفت‌وگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/6243.jpg تاکید,رئیس,مجلس,کرواسی,بر,حق,استفاده,از,انرژی,صلح,آمیز,هسته‌ای,از,سوی,ایران Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir) در این دیدار دو طرف ضمن تاکید بر گسترش روابط در همه ابعاد به ویژه در بخش همکاری‌های پارلمانی، خواستار تعامل بیشتر مجالس دو کشور و استفاده از تجربیات یکدیگر و نیز تحکیم و تقویت همکاری‌های پارلمانی از طریق تبادل هیئت‌های پارلمانی به‌ویژه گروه‌های دوستی پارلمانی دو کشور شدند.

رئیس مجلس کرواسی در این دیدار ضمن تجدید دعوت از لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به کرواسی، برانجام این سفر در زمان مناسب تاکید کرد و خواستار استمرار رایزنی و تبادل هیئت‌ها در همه سطوح به‌ویژه در حوزه پارلمانی شد.

وی همچنین در این دیدار استفاده صلح آمیز از انرژی هسته‌ای را حق طبیعی همه کشورها از جمله جمهوری اسلامی ایران دانست و از آن حمایت کرد.

فلاحت پیشه رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کرواسی ضمن تبریک روز ملی کرواسی (25 ژوئن)، پیام دوستی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی را به رئیس مجلس کرواسی ابلاغ کرد و سفر لاریجانی به کرواسی را در توسعه و تقویت مناسبات در آینده بسیار با اهمیت خواند.

وی در این دیدار ضمن اشاره به موقعیت استراتژیک ایران در منطقه از بعد انرژی و ترانزیت، آخرین وضعیت برنامه‌های صلاح آمیز هسته‌ای ایران و همچنین چشم انداز 20ساله جمهوری اسلامی ایران را تشریح کرد.

در این دیدار علاوه بر سفیر جمهوری اسلامی ایران، آقایان شبیب جویجری، هاشم سواری، سیدعلی موسوی جرف، جهانبخش امینی و اکبر رنجبرزاده از اعضای گروه دوستی پارلمانی مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet