خبرگزاری خانه ملت

حلول ماه ربیع الاول
1390/04/07 16:42:38
سرویس اقتصادی
کاظم دلخوش: بارها برای اصلاح قانون چک اعلام آمادگی کرده‌ایم

نقص قانون چک و افزایش حجم چک‌های برگشتی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام افزایش حجم چک‌های برگشتی، بر لزوم اصلاح قانون چک تأکید کرد و گفت: اصلی‌ترین علت افزایش حجم چک‌های برگشتی، فقدان قانون منسجم و شفاف درباره نحوه اعطای چک و برخورد با چک‌های بلامحل است.
نقص قانون چک و افزایش حجم چک‌های برگشتی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلام افزایش حجم چک‌های برگشتی، بر لزوم اصلاح قانون چک تأکید کرد و گفت: اصلی‌ترین علت افزایش حجم چک‌های برگشتی، فقدان قانون منسجم و شفاف درباره نحوه اعطای چک و برخورد با چک‌های بلامحل است. https://cdn.icana.ir/d/019/770.jpg نقص,قانون,چک,و,افزایش,حجم,چک‌های,برگشتی Icana

"سیدکاظم دلخوش اباتری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) از افزایش حجم چک‌های برگشتی اظهار نگرانی کرد و با تأکید بر لزوم اصلاح قانون چک از آمادگی کمیسیون اقتصادی برای همکاری با دولت و بانک‌ها برای اصلاح قوانین مربوط به اعطای چک و برخورد با چک‌های بلا محل خبر داد.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: قوانین مربوط به چک در کشور ما نقص دارد و اجرای ناقص این قوانین هم مزید بر علت شده و موجب افزایش حجم چک‌های برگشتی در بازار ما می‌شود.

وی همچنین افزود: اعطای چک به افراد قانونمند نیست و متأسفانه هر کس با هر سطح توان مالی می‌تواند صاحب چک شود که این برای اقتصاد کشور خطرناک است.

 

بارها اعلام کرده‌ایم آماده اصلاح قانون چک هستیم

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان این که اصلاح قانون چک نیازمند همکاری میان مجلس، دولت و بانک‌های کشور است، تأکید کرد: بارها از تریبون‌های مختلف و در نشست‌های مختلف اعلام کرده‌ایم که مجلس آماده اصلاح قانون چک است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet