ایام محرم 1398
1390/04/15 17:19:03
سرویس استان ها
مسعودی ریحان یادآور شد:

اهر و هریس؛ قطب دامداری آذربایجان شرقی

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس با بیان این که دامداری‌های شهرستان‌های اهر و هریس، کشتارگاه صنعتی ندارند. گفت: اهر و هریس در استان آذربایجان شرقی، مقام نخست را در تولید دام در این استان در اختیار دارند.
اهر و هریس؛ قطب دامداری آذربایجان شرقی نماینده مردم اهر و هریس در مجلس با بیان این که دامداری‌های شهرستان‌های اهر و هریس، کشتارگاه صنعتی ندارند. گفت: اهر و هریس در استان آذربایجان شرقی، مقام نخست را در تولید دام در این استان در اختیار دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/7144.jpg اهر,و,هریس؛,قطب,دامداری,آذربایجان,شرقی Icana

"غلامحسین مسعودی ریحان" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) گفت: شهرستان اهر و هریس قطب دامداری آذربایجان شرقی به شمار می‌روند، ولی متأسفانه دامداری‌های این شهرستان‌ها، کشتارگاه صنعتی ندارند.

نماینده مردم اهر وهریس در مجلس شورای اسلامی افزود: تعدادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در صدد احداث کشتارگاه صنعتی در حوزه انتخابیه بنده هستند، ولی به علت این که مشکلاتی میان بانک و سرمایه‌گذارن کشتارگاه صنعتی صورت گرفته، روند احداث این کشتارگاه کند شده است.

وی ادامه داد: کمبود کشتارگاه صنعتی در شهرستان اهر وهریس موجب شده است که بسیاری از دامداران انگیزه کافی برای ادامه کار نداشته باشند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: دامداران مجبور هستند بسیاری از دام‌هایشان را از شهر خارج کنند، که این امر صنعت دامداری اهر وهریس را تضعیف می‌کند. 

شهرستان هریس حدود 6/2377 کیلومترمربع مساحت دارد و از جنوب به شهرستان بستان آباد، از شرق به شهرستان‌های سراب و مشکین شهر، از غرب به شهرستان تبریز و از شمال به شهرستان‌های اهر و ورزقان محدود است؛ این شهرستان حدود 2/3 درصد کل وسعت استان آذربایجان شرقی را تشکیل می‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet