ایام محرم 1398
1390/04/08 11:00:54
سرویس استان ها
عیسی جعفری:

کارخانه فرآوری سیب زمینی کبودرآهنگ در حال تعطیلی است

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس با بیان این که کارخانه تولید فرآوری سیب زمینی شهرستان کبودرآهنگ یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های منطقه در رابطه با این موضوع است، گفت: فعالیت این گونه کارخانه‌ها فرآوری باعث تشویق کشاورزان در تولید می‌شود.
کارخانه فرآوری سیب زمینی کبودرآهنگ در حال تعطیلی است نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس با بیان این که کارخانه تولید فرآوری سیب زمینی شهرستان کبودرآهنگ یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های منطقه در رابطه با این موضوع است، گفت: فعالیت این گونه کارخانه‌ها فرآوری باعث تشویق کشاورزان در تولید می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/2547.jpg کارخانه,فرآوری,سیب,زمینی,کبودرآهنگ,در,حال,تعطیلی,است Icana

"عیسی جعفری" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) ، با بیان این که کارخانه تولید فرآوری سیب‌زمینی شهرستان کبودر‌آهنگ یکی از مهم‌ترین کارخانه‌های منطقه به‌شمار می‌آید، افزود: این کارخانه سالانه هزاران تن محصولات فرآوری شده سیب‌زمینی را تولید می‌کند.
نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که مدتی است که کارخانه فرآوری سیب‌زمینی شهرستان کبودرآهنگ در حال تعطیلی است، تصریح کرد: این کارخانه به دلیل نبود پشتیبانی و حمایت مناسب از سوی مسئولان استانی و کشوری با مشکلات فراوانی مواجه است.
وی با بیان این که تعطیلی کارخانه فرآوری سیب‌زمینی باعث آسیب دیدن بخش کشاورزی می‌شود، یاد‌آور شد: این کارخانه سالانه هزاران تن محصول سیب زمینی کشاورزان را خریداری می‌کرد اما هم‌اکنون به‌دلیل تعطیلی این کارخانه کشاورزان با مشکل مواجه شده‌اند.
جعفری با بیان این که کارخانه فرآوری سیب‌زمینی باعث ایجاد اشتغال در منطقه شده بود، تاکید کرد: در این کارخانه حدود پنجاه نفر به کار مشغول بودند که متاسفانه هم‌اکنون بیشتر این افراد اخراج شده‌اند.
سخنگو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، تاکید کرد: مسئولان استانی و کشوری باید با حمایت‌های مالی و معنوی زمینه را برای فعالیت دوباره این گونه کارخانه‌ها فراهم بکنند.
این در حالی است که همدان با تولید بیش از 880 هزار تن سیب زمینی سال 89 بزرگترین تولید کننده این محصول در کشور شد.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet