خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/04/08 08:59:00
سرویس سیاسی
نماینده ایلام:

کم‌کاری دستگاه دیپلماسی باعث بروز مشکل صادرات در مرز مهران شده است

نماینده مردم ایلام با بیان این که هر چند وقت یک بار مسئولان عراقی از واردات محصولات ایرانی به این کشور جلوگیری می‌کنند، گفت: یکی از مهم‌ترین دلایل به وجود آمدن این شرایط، کم‌کاری دستگاه دیپلماسی کشور است.
کم‌کاری دستگاه دیپلماسی باعث بروز مشکل صادرات در مرز مهران شده است نماینده مردم ایلام با بیان این که هر چند وقت یک بار مسئولان عراقی از واردات محصولات ایرانی به این کشور جلوگیری می‌کنند، گفت: یکی از مهم‌ترین دلایل به وجود آمدن این شرایط، کم‌کاری دستگاه دیپلماسی کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/5720.jpg کم‌کاری,دستگاه,دیپلماسی,باعث,بروز,مشکل,صادرات,در,مرز,مهران,شده,است Icana

"داریوش قنبری" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) ، با بیان این که یکی از مهم‌ترین اهداف بازرگانان ایرانی، بازار‌های کشور عراق است، افزود: یکی از مهم‌ترین بازارهای هدف ایران کشور عراق است، به این صورت که بازرگانان از مواد غذایی و فاسد شدنی تا مصالح ساختمانی مانند آجر و سیمان را به این کشور صادر می‌کنند.

نماینده مردم ایلام، شیروان، چرداول، ایوان و مهران در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که هر چند وقت یک‌بار مرز مهران بر بازرگانان ایرانی بسته می‌شود، تصریح کرد: این امر باعث نابودی و ورشکستگی تجار ایرانی می‌شود.

وی با بیان این‌ که در موضوع بسته شدن مرز کشور عراق بر تجار ایرانی تنها کشور عراق مقصر نیست، گفت: ما در بحث صادرات شاهد کارشکنی مسئولان کشوری هستیم؛ اما متاسفانه تا تاکنون هیچ اقدامی برای رفع این کارشکنی‌ها انجام نشده است.

قنبری با بیان این که هر چند وقت یک بار مسئولان عراقی، سیاست‌ خاصی را در ارتباط با واردات محصولات ایرانی اعمال می‌کنند، یادآور شد: کم‌کاری و ضعف دستگاه دیپلماسی کشور مهم‌ترین عامل کارشکنی مسئولان عراقی به‌شمار می‌آید.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان این که کارنامه دستگاه دیپلماسی درباره جلوگیری از بسته شدن مرز مهران موفق نبوده است، تاکید کرد: مسئولان کشوری به‌ویژه وزارت خارجه باید برای پشتیبانی از تجار و بازرگانان کشور تمام تلاش خود را انجام بدهند.

طی دو هفته گذشته مصالح ساختمانی مانند آجر و سیمان به ارزش تقریبی 91 میلیون دلار در مرز مهران متوقف شده است.میزان صادرات ایران به عراق سالانه حدود 600 میلیون دلار برآورد شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر
  • کم‌کاری دستگاه دیپلماسی باعث بروز مشکل صادرات در مرز مهران شده است


آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet