ایام محرم 1398
1390/04/07 19:34:43
سرویس سیاسی

تشکیل اتاق فکر اصل 44 در مرکز پژوهش‌های مجلس

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، اتاق فکر اصل ۴۴ را تشکیل داد؛ این مرکز با تشکیل اتاق فکر اصل ۴۴ بر آن است تا گزارش‌ها و تحلیل‌های کارشناسی خود را از ابعاد مختلف قانون خصوصی‌سازی و در حوزه‌های اجرا، نظارت، پیگیری و همچنین تبعات و پیامدهای اجرای این قانون در اقتصاد ایران تهیه کند.
تشکیل اتاق فکر اصل 44 در مرکز پژوهش‌های مجلس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، اتاق فکر اصل 44 را تشکیل داد؛ این مرکز با تشکیل اتاق فکر اصل 44 بر آن است تا گزارش‌ها و تحلیل‌های کارشناسی خود را از ابعاد مختلف قانون خصوصی‌سازی و در حوزه‌های اجرا، نظارت، پیگیری و همچنین تبعات و پیامدهای اجرای این قانون در اقتصاد ایران تهیه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/7703.jpg تشکیل,اتاق,فکر,اصل,44,در,مرکز,پژوهش‌های,مجلس Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir) به نقل از مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دفتر مطالعات اقتصادی این مرکز با هدف تعامل با کارشناسان اقتصادی کشور و نقد و بررسی قانون اصل 44 که به قانون خصوصی‌سازی معروف شده است، اتاق فکری را تأسیس کرد.

در توضیح ارائه شده از سوی این مرکز برای تبیین دلایل تشکیل اتاق فکر اصل 44 آمده است: قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی، قانون جامعی است که در صدد رقابت‌گستری در اقتصاد ایران و ارتقای نقش و جایگاه بخش‌های خصوصی و تعاونی در تولید و ایجاد ثروت است.

این قانون که از آن به عنوان یک "انقلاب اقتصادی" نیز یاد می‌شود در فرایند اجرا با چالش‌هایی روبه‌رو است که برخی از این چالش‌ها در نخستین گزارش کمیسیون ویژه نظارت و پیگیری اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی بازتاب یافته است و یا در گزارش‌های آتی این کمیسیون بدان پرداخته خواهد شد.

در این زمینه مرکز پژوهش‌های مجلس نیز بر اساس وظایف و مسئولیت‌های خود بر آن است تا گزارش‌ها و تحلیل‌های کارشناسی خود را از ابعاد مختلف این قانون و در حوزه‌های اجرا، نظارت، پیگیری و همچنین تبعات و پیامدهای اجرای قانون در اقتصاد ایران تهیه کند؛ بنابراین ضمن دعوت از صاحب‌نظران و کارشناسان انتظار است که با ارائه نظرات و پیشنهادهای خود این مرکز را در انجام این مهم یاری رسانند.

کارشناسان حوزه‌های مختلف اقتصادی و سیاسی با رجوع به پایگاه اینترنتی مرکز پژوهش‌های مجلس می‌توانند نظرات خود را درباره بخش‌های مختلف قانون اصل 44 در اتاق فکر اصل 44 مرکز پژوهش‌ها مطرح و در مباحثات آنلاین این مرکز نیز شرکت کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet