خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/04/08 15:59:34
سرویس استان ها
علی اسلامی‌پناه:

کمبود آب شرب در کرمان به مرز هشدار رسید

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس در باره مشکلات کم‌آبی در مناطق گرم و خشک کشور در فصل گرما هشدار داد که کمبود آب شرب در استان کرمان، تابستانی سخت را برای مردم رقم خواهد زد.
کمبود آب شرب در کرمان به مرز هشدار رسید نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس در باره مشکلات کم‌آبی در مناطق گرم و خشک کشور در فصل گرما هشدار داد که کمبود آب شرب در استان کرمان، تابستانی سخت را برای مردم رقم خواهد زد. https://cdn.icana.ir/d/019/3257.jpg کمبود,آب,شرب,در,کرمان,به,مرز,هشدار,رسید Icana

"علی اسلامی‌پناه" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با بیان این که وضعیت کویری کرمان در جیره‌بندی آب در استان کرمان مؤثر است، گفت: در کرمان رشته کوه‌هایی قرار دارند که بارندگی کرمان تنها در همان مناطق است.

نماینده مردم جیرفت و عنبر آباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بهره‌برداری بی‌رویه از آب‌های زیرزمینی موجب نشست زمین شده و عوارضی همچون خشکیدن چاه‌ها، چشمه‌ها و قنوات، نشست زمین و تخریب ابنیه،‌ پیشروی جبهه آب شور به سوی آب شیرین و تلخ شدن تدریجی آب چاه‌ها همچنین افزایش املاح و نامناسب شدن کیفیت آب که موجب خشک شدن باغات و مزارع استان می‌شود را در پی خواهد داشت.

وی با بیان این که استاندارد خلوص آب بین 400 تا 800 واحد است، اظهار تأسف کرد: در برخی مناطق کرمان درصد خلوص آب تا 11 هزار واحد گزارش شده است؛ این به این معنی است که این آب حتی برای تغذیه گیاهان نیز مناسب نیست.

اسلامی‌پناه، وضعیت آب‌رسانی به روستاهای استان کرمان را نیز مناسب نخواند و از آب‌رسانی به هزار روستا به وسیله تانکر خبر داد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، تدبیری اساسی برای بهبود وضعیت آبرسانی به مردم استان کرمان را ضروری برشمرد و آبرسانی از دریای عمان، رودخانه کارون و سایر نقاط قابل دسترس را خواستار شد.

این درحالی است سال گذشته نیز بر اثر خشکسالی چندین شهر و روستای کرمان شامل طرح جیره‌بندی شدند که شهرهای را بر و قلعه گنج به عنوان مراکز شهرستان جز این سهمیه‌بندی‌ها بودند؛ امسال نیز مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمان از احتمال جیره‌بندی آب در کل استان خبر داده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet