ایام محرم 1398
1390/04/08 12:44:16
سرویس فرهنگی
علیرضا محجوب:

رسانه ملی تنها نمایش‌دهنده معضلات جامعه نباشد، راهکار ارائه دهد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اشاعه و ترویج امید حقیقی را در جامعه از وظایف اصلی رسانه ملی دانست و تاکید کرد: سازمان صدا و سیما باید بر مدار دین، اخلاق، آگاهی و امید که از تاکیدات مقام معظم رهبری بوده است حرکت کند.
رسانه ملی تنها نمایش‌دهنده معضلات جامعه نباشد، راهکار ارائه دهد عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اشاعه و ترویج امید حقیقی را در جامعه از وظایف اصلی رسانه ملی دانست و تاکید کرد: سازمان صدا و سیما باید بر مدار دین، اخلاق، آگاهی و امید که از تاکیدات مقام معظم رهبری بوده است حرکت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/6362.jpg رسانه,ملی,تنها,نمایش‌دهنده,معضلات,جامعه,نباشد،,راهکار,ارائه,دهد Icana

"علیرضا محجوب" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، حرکت بر مدار دین، اخلاق، آگاهی و امید را براساس تاکید مقام معظم رهبری وظیفه رسانه ملی دانست و گفت: سازمان صداوسیما باید الگوی عدالت محوری را در زمینه  اطلاع رسانی میان هر سه قوه کشوردنبال کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حضور رئیس سازمان صدا و سیما در کمیسیون اجتماعی، تاکید کرد: کمیسیون اجتماعی مجلس در این جلسه  به رئیس سازمان صدا و سیما خاطر نشان کرده است که در بعضی از سریال‌ها و فیلم‌ها یا حتی برنامه‌های دیگر رسانه ملی باور‌های اجتماعی و واقعیات موجود در عرف جامعه به شکلی جز حقیقت موجود نمایش داده می‌شوند.

محجوب فرهنگ ایرانی را مملو از مفاهیم امید و شادی‌های انسانی دانست و افزود: تفکرات ایرانی و اسلامی سرشار از اعتقاد به امید و باور تغییر سختی‌ها در زندگی است اما سازمان صدا و سیما از این الگو فاصله گرفته است و در حال تضعیف روحیه مردم از طریق پخش برنامه‌های افسرده کننده است.

وی با تاکید بر اینکه رسانه ملی باید امیدوارانه به بیان مشکلات بپردازد خاطر نشان کرد: خواسته جامعه شهر نشین از رسانه تصویری بیان معضلات اجتماعی است اما نه به این معنی که تلویزیون با سوز و گداز معضلات زندگی را به تصویر بکشد بلکه مردم نیازمند وجود یک نگاه اصولی برای ریشه یابی معضلات جامعه و ارائه راهکار برای آن هستند.

محجوب اشاعه و ترویج امید حقیقی را در جامعه از وظایف رسانه ملی دانست و افزود: حتی فرهنگ شهادت که همیشه در صدا و سیما با بیان تلخی و جانگدازی نمایش داده می‌شود مفهومی سرشار از امید است و یا زمانی که به بیان معضل اعتیاد پرداخته می‌شود با هوشیاری و نکته سنجی باید راه پاکسازی جامعه از آن را الگو سازی و در جامعه تعمیق کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet