ایام محرم 1398
1390/04/08 09:21:47
سرویس صحن
ابطحی در تذکر آیین‌نامه‌ای:

نحوه ارائه لایحه ادغام وزارتخانه‌ها خلاف آیین‌نامه است

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لایحه ادغام دو وزارتخانه "کار و رفاه اجتماعی" و "صنعت و تجارت" شکل و نحوه ارائه این لایحه را خلاف آیین‌نامه دانست.
نحوه ارائه لایحه ادغام وزارتخانه‌ها خلاف آیین‌نامه است نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لایحه ادغام دو وزارتخانه "کار و رفاه اجتماعی" و "صنعت و تجارت" شکل و نحوه ارائه این لایحه را خلاف آیین‌نامه دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/320.jpg نحوه,ارائه,لایحه,ادغام,وزارتخانه‌ها,خلاف,آیین‌نامه,است Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، در جلسه علنی امروز مجلس - چهارشنبه 8 تیرماه - "سیدمحمدجواد ابطحی" در تذکر آئین‌نامه‌ای با استناد به ماده 134 آیین‌نامه داخلی مجلس در رابطه با لایحه ادغام دو وزارتخانه "کار و رفاه اجتماعی" و "صنعت و تجارت" گفت: براساس ماده 134 آیین‌نامه داخلی مجلس، لوایح قانونی که از طرف دولت به مجلس پیشنهاد می‌شوند باید دارای موضوع مشخص و دارای مواد متناسب با اصل موضوع باشند و دلیل ارائه این لایحه به درستی بیان شده باشد.

نماینده مردم خمینی‌شهر افزود: دولت ادغام 4 وزارتخانه را در یک لایحه به مجلس ارائه کرده است در صورتی که براساس آیین‌نامه باید این ادغام در دو لایحه در اختیار نمایندگان مجلس قرار می‌گرفت و دلایل لزوم ادغام نیز بیان می‌شد. با توجه به اینکه این شکل ارائه برخلاف آیین‌نامه است باید آن را از دستور خارج کرد.

"علی لاریجانی" رئیس مجلس در پاسخ به تذکر ابطحی گفت: ارائه دو وزارتخانه در یک لایحه ایرادی ندارد چون موضوع مشخص است. در رابطه با دلایل لزوم این ادغام نیز دولت باید مفصل‌تر به موضوع می‌پرداخت اما با توجه به اینکه ادغام وزارتخانه‌ها مدت‌ها مطرح شده است، ذهن‌ها نسبت به این موضوع آگاه و آماده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet