خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/04/08 11:34:12
سرویس فرهنگی
استقبال آرین‌منش از تشکیل ستاد مبارزه با محصولات غیر مجاز فرهنگی - هنری:

وزارت ارشاد، مسئول مستقیم کنترل سلامت محصولات فرهنگی است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس کوتاهی و عدم نظارت وزارت ارشاد بر مراکز توزیع فیلم را از عوامل به وجود آمدن سیستم توزیع تولیدات غیر فرهنگی و ضد اخلاقی در جامعه دانست و تاکید کرد: امروز شاهد توزیع محصولاتی در جامعه هستیم که شاید در ظاهر فرهنگی باشند اما اعتقادات و سلامت اخلاقی جامعه را در معرض خطر قرار می‌دهند.
وزارت ارشاد، مسئول مستقیم کنترل سلامت محصولات فرهنگی است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس کوتاهی و عدم نظارت وزارت ارشاد بر مراکز توزیع فیلم را از عوامل به وجود آمدن سیستم توزیع تولیدات غیر فرهنگی و ضد اخلاقی در جامعه دانست و تاکید کرد: امروز شاهد توزیع محصولاتی در جامعه هستیم که شاید در ظاهر فرهنگی باشند اما اعتقادات و سلامت اخلاقی جامعه را در معرض خطر قرار می‌دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/1460.jpg وزارت,ارشاد،,مسئول,مستقیم,کنترل,سلامت,محصولات,فرهنگی,است Icana

"جواد آرین‌منش" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با انتقاد از شبکه پیچیده و منشعب توزیع محصولات غیر سالم فرهنگی گفت: حدود ۱ دهه پیش برای توزیع کالای فرهنگی مجاز و خوراک سالم فکری این حوزه مراکزی با عنوان فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی و رسانه‌های تصویری ایجاد شد تا مسئول توزیع محصولات سالم فرهنگی در جامعه باشد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی کارکرد این سازمان‌ها را در مواردی خارج از قانون و مسیر اخلاقی تعیین شده در جامعه توصیف و تصریح کرد: متاسفانه به دلیل عدم نظارت درست، این مراکز به جای آنکه محصولات فرهنگی را ساماندهی کنند و خوراک سالم تحویل مردم دهند خود به بنگاه‌هایی برای توزیع فیلم‌ها و سی دی‌های غیر مجاز تبدیل شدند.

آرین منش ادامه داد: به دنبال این مراکز فروشگاه‌هایی با برچسب و تابلو‌های خاص برای توزیع محصولات فرهنگی داخلی یا محصولات خارجی که برچسب مجوز ارشاد را داشتند ایجاد شدند و حتی به دنبال آن شاهد ورود سوپرمارکت‌ها به دایره عرضه محصولات فرهنگی بودیم.

وی عدم نظارت و کوتاهی وزارت ارشاد را بر این مراکز و  مرز‌ها را از عوامل به وجود آمدن سیستم ناسالم توزیع فیلم و تولیدات فرهنگی در جامعه دانست و تاکید کرد: از آنجایی که این مراکز با هزینه کم، سود بالایی به دست می‌آورند و کنترل دقیقی بر آن‌ها نیست امروز شاهد توزیع محصولاتی در جامعه هستیم که شاید در ظاهر فرهنگی باشند اما اعتقادات و سلامت اخلاقی جامعه را در معرض خطر قرار می‌دهند.

آرین‌منش خاطر نشان کرد: همه خانواده‌ها و مردم جامعه دارای قدرت تشخیص و تمییز محصولات فرهنگی از دیدگاه سالم و مضر نیستند و این وظیفه دستگاه‌های قضایی و ارشاد است که نظارت و کنترل دقیقی بر مراکز پخش آن‌ها داشته باشد.

دبیر ستاد مبارزه با محصولات غیر مجاز از تشکیل ستادی زیر نظر وزیر ارشاد، به صورت فرا معاونتی و با بودجه مستقل خبر داده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet