خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1390/04/08 11:48:23
سرویس صحن
باهنر در پاسخ به تذکر نادران:

دائمی شدن قانون اصلاح تشکیل سازمان بازرسی، مانع بیان نظر نمایندگان نمی‌شود

نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر الیاس نادران که دائمی شدن قانون اصلاح موادی از قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور را مانعی برای بیان نظر نمایندگان و کارشناسان خواند، گفت: دائمی شدن این قانون مانع اعمال نظر نمایندگان و کمیسیون‌های فرعی نمی‌شود.
دائمی شدن قانون اصلاح تشکیل سازمان بازرسی، مانع بیان نظر نمایندگان نمی‌شود نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر الیاس نادران که دائمی شدن قانون اصلاح موادی از قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور را مانعی برای بیان نظر نمایندگان و کارشناسان خواند، گفت: دائمی شدن این قانون مانع اعمال نظر نمایندگان و کمیسیون‌های فرعی نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/1446.jpg دائمی,شدن,قانون,اصلاح,تشکیل,سازمان,بازرسی،,مانع,بیان,نظر,نمایندگان,نمی‌شود Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)،  الیاس نادران در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 8 تیر) مجلس شورای اسلامی با استناد به ماده 168 آیین‌نامه داخلی مجلس در باره یک فوریت طرح دائمی شدن قانون اصلاح موادی از قانون تشکیل سازمان بازرسی کل کشور، گفت: هم اکنون نخستین بار است که می‌خواهیم از ظرفیت ماده 168 آیین‌نامه داخلی برای دائمی کردن یک قانون آزمایشی استفاده کنیم.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: تصمیم‌گیری برای این قانون همانند قانون تجارت، یک کمیسیون در باره آن تصمیم می‌گیرد و یک‌سال به صورت آزمایشی اجرا می‌شود  و پس از این مدت مجلس می‌تواند نسبت به دائمی شدن آن تصمیم بگیرد.

وی تأکید کرد: هیئت رئیسه باید سازکار مناسبی را نسبت به تصویب فوریت، کلیات، جزئیات و دائمی شدن قوانین در نظر بگیرد.

محمدرضا باهنر که در ساعات پایانی ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، در پاسخ به تذکر الیاس نادران گفت: این یک تغییر در آیین‌نامه داخلی مجلس بود که رأی آورد، در صورت تصویب دائمی شدن قانون اصلاح موادی از قانون تشکیل سازمان بازرسی کشور، افراد از بیان نظر محروم نمی‌شوند و می‌توانند در باره هر یک از مواد نظر بدهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet