روز مجلس
1390/04/08 11:43:48
سرویس صحن
رحمانی در نطق میان دستور عنوان کرد:

بحران کمبود نیروی مدیریتی در استان فارس

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که وجود فردی به عنوان سرپرست در استانداری استان فارس مورد قبول مردم نیست، گفت: استان فارس دارای ۳۲ شهرستان و ۵ میلیون نفر جمعیت است ولی با کمبود نیروی متخصص برای مدیریت در حوزه های مختلف مواجه است.
بحران کمبود نیروی مدیریتی در استان فارس عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این که وجود فردی به عنوان سرپرست در استانداری استان فارس مورد قبول مردم نیست، گفت: استان فارس دارای 32 شهرستان و 5 میلیون نفر جمعیت است ولی با کمبود نیروی متخصص برای مدیریت در حوزه های مختلف مواجه است. https://cdn.icana.ir/d/019/1612.jpg بحران,کمبود,نیروی,مدیریتی,در,استان,فارس Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، در نشست صبح امروز مجلس (چهارشنبه 8 تیرماه ) "ابوالقاسم رحمانی" در نطق میان دستور خود با بیان این که رهبر معظم انقلاب با اقدامی مدبرانه از انحرافهای هفته های اخیر جلوگیری کردند تصریح کرد: خیر و صلاح و سعادت تمام مردم در پیروی از ولایت فقیه است.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی با بیان این که موج استبدادستیزی در منطقه و کشورهای شمال آفریقا در سایه انقلاب اسلامی تشکیل شده است اظهار کرد: کشورهای غربی و به ویژه نظامیان کشور عربستان نمی توانند بدون در نظر گرفتن این موج بیداری حقوق مردم را پایمال کنند.

 

دولت برای جلوگیری از نابودی کشاورزان از آنها حمایت کند

وی با یادآوری این که اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تاثیر مثبتی بر کاهش مصرف انرژی داشته است تصریح کرد: در راستای اجرای این قانون حمایت مناسبی از کشاورزان نشده است و کشاورزان برای تامین هزینه های سوختی خود با مشکل روبه رو هستند.

رحمانی ادامه داد: دولت باید در راستای افزایش تولید محصولهای کشاورزی و همچنین جلوگیری از نابودی کشاورزان هر چه سریعتر بسته حمایتی خود را به بخش کشاورزی ارائه کند.

 

نحوه قیمت گذاری خرید تضمینی محصولات کشاورزی اصلاح شود

وی از نحوه قیمت گذاری برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی انتقاد کرد و افزود: وزیر جهادکشاورزی باید در راستای حمایت از کشاورزان و جلوگیری از تعطیلی واحدهای کشاورزی هر چه سریعتر قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی را اصلاح کند.

 

بیکاری مشکل اصلی شهرستان اقلید است

این نماینده مردم در مجلس با یادآوری این که یکی از مشکلات اساسی مردم شهرستان اقلید بحث اشتغال فارغ التحصیلان رشته های تحصیلی مختلف است اظهار کرد: با توجه به این که دولت در سال جاری دو میلیون و 500 هزار شغل را پیش بینی کرده است از مسوولان اجرایی استان فارس انتظار داریم هر چه سریعتر در راستای فراهم کردن فرصت شغلی برای جوانان این استان گام بردارد.

 

بسیجیان برای تامین هزینه های خود با مشکل روبرو هستند

وی ادامه داد: متاسفانه بسیجیانی که در طول هشت سال دفاع مقدس با ریخته شدن خون خود از خاک و مرز این کشور دفاع کردند هم اکنون برای تامین هزینه های زندگی خود با مشکل روبرو هستند و دولت باید با توجه به بند (ه) و (ط) قانون برنامه پنجم توسعه از بسیجیان حمایت کند.

رحمانی با یادآوری این که براساس بند 7 قانون تعیین تکلیف چاه های بدون پروانه وزارت جهادکشاورزی و وزارت نیرو باید در مدت سه ماه آئین نامه اجرایی این قانون را تهیه کنند اظهار کرد: با توجه به این که عمر بیشتر چاههای شهرستان اقلید به 30 سال می رسد و صاحبان آنها برای تامین هزینه های خود با مشکل روبرو هستند وزارت جهادکشاورزی و نیرو باید هر چه سریعتر آئین نامه اجرایی این قانون را تهیه کنند.

وی با توضیح این که استان فارس دارای 32 شهرستان و 5 میلیون نفر جمعیت است ولی با کمبود نیروی متخصص برای مدیریت در حوزه های مختلف  مواجه است گفت: باید هر چه سریعتر استاندار کارآمد و متخصصی برای استان فارس انتخاب شود تا ایشان بتوانند نیروهای مدیریت مناسب را برای بخش های مختلف این استان انتخاب کنند.

عضو کمیسیون  عمران در مجلس ادامه داد: وجود فردی به عنوان سرپرست در استانداری استان فارس مورد قبول مردم نیست. از وزیر کشور می خواهیم هر چه سریعتر این مشکل را برطرف کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet