ایام محرم 1398
1390/04/08 11:49:07
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات:‏

تشکل‌های دانشجویی باید فعال شوند‏‎ ‎

رویکرد دانشگاه‌ها و وزارت علوم در انزوا کشیدن تشکل‌های دانشجویی و ایجاد محرومیت‌ها برای برخی فعالان دانشجویی، متأسفانه ‏باعث شده است تا نشاط سیاسی بر جو دانشگاه‌ها حاکم نشود‎.‎
تشکل‌های دانشجویی باید فعال شوند‏‎ ‎ رویکرد دانشگاه‌ها و وزارت علوم در انزوا کشیدن تشکل‌های دانشجویی و ایجاد محرومیت‌ها برای برخی فعالان دانشجویی، متأسفانه ‏باعث شده است تا نشاط سیاسی بر جو دانشگاه‌ها حاکم نشود‎.‎ https://cdn.icana.ir/d/019/1056.jpg تشکل‌های,دانشجویی,باید,فعال,شوند‏‎,‎ Icana

چگونه می‌توان از دانشجویی که فقط مشغول تحصیل بوده و هیچ آگاهی نسبت به مسائل سیاسی ندارد، انتظار حراست از کیان انقلاب و کشور را داشت؟

غلامحسین مسعودی ریحان با بیان این مطلب به خبرنگار ابناک، خاطرنشان کرد: هرچند اساس و وظیفه اولیه دانشگاه‌ها تولید علم است ولی رسالت مهم دیگری که دانشگاه‌ها بر عهده دارند، همان انسان‌سازی و تربیت نیروهای متخصص و آگاه است تا بتوانند از استقلال کشور دفاع کرده و فریب بیگانگان را نخورند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، در ادامه افزود: رویکرد دانشگاه‌ها و وزارت علوم در انزوا کشیدن تشکل‌های دانشجویی و ایجاد محرومیت‌ها برای برخی فعالان دانشجویی، متأسفانه باعث شده است تا نشاط سیاسی بر جو دانشگاه‌ها حاکم نشود.

نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم پرورش بینش سیاسی دانشجویان گفت: دانشجویان امروز، مدیران آینده کشور هستند که باید بار مسئولیت اداره کشور از جمله مسئولیت‌های سیاسی و اجرایی را بر عهده بگیرند بنابراین باید در دانشگاه‌ها محیطی را فراهم کرد تا در آن دانشجویان به تمرین مردمسالاری و مسئولیت‌پذیری بپردازند و این مسیر نخواهد شد مگر این‌که تشکل‌های دانشجویی با سلایق سیاسی گوناگون و در چهارچوب قانون اساسی به فعالیت خود بپردازند.

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس هشتم با اشاره به برخی افراط‌ها در بین تشکل‌های دانشجویی گفت: باید مسئولان فرهنگی دانشگاه‌ها طوری فرهنگ‌سازی کنند تا دانشجویان در یک فضای عقلانی و به دور از هیجانات، خواسته‌‌های خویش را پیگیری کنند.

مسعودی با نامطلوب خواندن اقدامات فرهنگی انجام‌گرفته در دانشگاه‌ها گفت: اگر دانشجویی به مسائل سیاسی اشراف نداشته باشد و تحلیل درستی از مسائل روزمره و کلان سیاسی کشور نداشته باشد چگونه می‌توان راه درست را انتخاب کند؟ این دانشجو در آینده چگونه می‌تواند از تهدیدات بیگانگان خود را محفوظ بدارد و در دام آنها نیفتد؟

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet