ایام محرم 1398
1390/04/08 11:51:32
سرویس دیگر رسانه‌ها_
کواکبیان:‏

مشایی حرفی نزده مگر اینکه مورد تایید احمدی‌نژاد باشد‎ ‎

موضوع مهم در این بحث متاسفانه شیوه مدیریتی آقای احمدی نژاد است و هر فردی از کابینه که با وی هماهنگ نیست باید برود. ‏برخی می‌گویند که این افراد با آقای مشایی هماهنگ نیستند اما من می گویم که با خود احمدی نژاد هماهنگ نیستند والا اگر ‏خودش بخواهد باید آنها را حفظ کند. شروع این ادغام ها هم به دلیل ناهماهنگی هایی بود که با برخی وزرا با ایشان داشتند . این ‏شیوه مدیریت ما را به نتیجه نمی رساند‏‎.‎
مشایی حرفی نزده مگر اینکه مورد تایید احمدی‌نژاد باشد‎ ‎ موضوع مهم در این بحث متاسفانه شیوه مدیریتی آقای احمدی نژاد است و هر فردی از کابینه که با وی هماهنگ نیست باید برود. ‏برخی می‌گویند که این افراد با آقای مشایی هماهنگ نیستند اما من می گویم که با خود احمدی نژاد هماهنگ نیستند والا اگر ‏خودش بخواهد باید آنها را حفظ کند. شروع این ادغام ها هم به دلیل ناهماهنگی هایی بود که با برخی وزرا با ایشان داشتند . این ‏شیوه مدیریت ما را به نتیجه نمی رساند‏‎.‎ https://cdn.icana.ir/d/019/1847.jpg مشایی,حرفی,نزده,مگر,اینکه,مورد,تایید,احمدی‌نژاد,باشد‎,‎ Icana

ضمن عرض تسلیت سالگرد شهادت معمار بزرگ مردمسالاری در نظام جمهوری اسلامی دکتر شهید بهشتی، باید عرض کنم که تفکیک بین گروهی که موسوم به جریان انحرافی شده و آقای احمدی نژاد، برای برخی دوستان اصولگرا مشکل ایجاد کرده است.

مصطفی کواکبیان در گفت‌وگو با خبرنگار تابناک اظهار داشت: باید گفت که هرچه آقای احمدی نژاد گفته، آقای مشایی قبول دارد و آنچه آقای مشایی گفته نیز آقای احمدی نژاد تایید کرده است. حتی زمانیکه آقای مشایی از دوستی با مردم اسرائیل گفته بود، 84 امضا با آقای مطهری جمع کردیم و آقای لاریجانی نیز گفته بودند که اعلام وصول خواهد شد اما به احترام فرمایشات رهبری در نماز جمعه کوتاه آمدیم  اما الان هیچ مانعی برای سوال از رئیس جمهور نیست با این حال آقایان همچنان بحث های جنبی و حاشیه ای را مطرح می کنند.

رئیس فراکسیون دانشگاهیان در ادامه خاطر نشان کرد:  در مورد برخوردی که 31 خردادماه با آقای احمدی نژاد در مجلس شد، باید گفت که اصلاح طلبان هیچ وقت به استقبال نمی رفتند و این اصولگرایان بودند که در گذشته به استقبال وی می رفتند اما این بار نرفتند و  بد برخورد کردند و دو دو گفتند. تذکرات رهبری در جلسه با هیئت رئیسه شامل حال کسانی می شود که در گذشته اظهار ارادت می کردند و از سر و کول هم بالا می رفتند تا تبرک بجویند. حالا می‌بینند بدکاری کرده اند اما این به مفهوم این نیست که از امر رهبری تمکین نشود. رهبری فرمودند که نمی خواهند مسائل علنی گفته شود، اما این آقایان برخی مسائل را از پشت تریبون مجلس اعلام کردند و هیئت رئیسه نباید اجازه می داد.

کواکبیان با بیان اینکه وقتی خط قرمزهایی در مجلس وجود دارد نباید آن را زیر پا گذاشت. ببینید چه کسانی تاکنون این خطوط قرمز را زیر پا گذاشته اند، افزود: در همان اوایل مجلس هشتم این را تذکر داده ام که آقای رئیس جمهور، چرا باید معاون شما در مجلس رقص ترکیه شرکت کند؟ بار دیگر تذکر دادم که چرا قران را دف زنان و پای کوبان برده اند. در مورد مکتب ایرانی بارها آقای احمدی نژاد را دعوت به مناظره کرده ام. شهید بهشتی می گفت: "حزب معبد من است" و بر تحزب و تکثرگرایی تاکید داشت اما آقای احمدی نژاد صراحتا گفت که ما یک حزب بیشتر نمی خواهیم و آن حزب ولایت است و احزاب اسارتگاه ما شده اند و اینگونه صحبت ها، ما همان موقع از ایشان خواستیم که درباره اظهارات خود و نزدیکانش پاسخگو باشد.

این عضو اصلاح طلب مجلس در ادامه خاطر نشان کرد: یا در مورد این گفته وی که "مجلس در راس امور نیست"، این انحراف است. مباحث انحرافی را تنها نباید به آقای مشایی نسبت دهیم، آقای مشایی حرفی نزده مگر اینکه مورد تایید آقای احمدی نژاد باشد و همین طور آقای احمدی نژاد حرفی را نزده که مورد قبول آقای مشایی نباشد. این مشکل اصلی اصولگرایان است که حل ناشدنی است. اگر واقعا اینها مساله ای دارند، چرا به اصلاح طلبان مجلس گیر می دهند؟ چرا حتی یک مصاحبه را در بوق و کرنا می کنند. اگر مدعی هستیم که می خواهیم مشارکت حداکثری را در جامعه رقم بزنیم و دفع حدقلی داشته باشیم، باید این روشها را کنار گذاشت. اگر معیار و روش دوستان اصولگرا تبعیت از رهبری است پس به فرمایشات ایشان گوش دهند.

وی افزود: در حرف این را می گویند اما در عمل طور دیگری عمل می کنند. نمونه آن هم گفتن صحبت های رهبری بود. رهبری در دیدار با هیئت رئیسه از نحوه دو دو گفتن برخی نمایندگان گلایه کرده بودند منتها فرمودند که این صحبتها بیرون مطرح نشود و به همین دلیل در روز یکشنبه جلسه غیرعلنی تشکیل شده بود اما برخی از آقایان که مدعی پیروی از ولایت هستند موضوع را علنی کردند که هدف از این کار تنها تضعیف مجلس بود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت:  آقای احمدی نژاد تفسیر خاص خود را از مقام اجرایی دارد که نتیجه آن این همه تخلف از قانون است . رسیدن به هدف را برای خود اصل می دانند و این که قوانین را نادیده بگیرند شاید برایشان اهمیت نداشته باشد. موضوع مهم در این بحث متاسفانه شیوه مدیریتی آقای احمدی نژاد است و هر فردی از کابینه که با وی هماهنگ نیست باید برود. برخی می گویند که این افراد با آقای مشایی هماهنگ نیستند اما من می گویم که با خود احمدی نژاد هماهنگ نیستند والا اگر خودش بخواهد باید آنها را حفظ کند. شروع این ادغام ها هم به دلیل ناهماهنگی هایی بود که با برخی وزرا با ایشان داشتند . این شیوه مدیریت ما را به نتیجه نمی رساند.

نماینده مردم سمنان و مهدیشهر در انتها تاکید کرد: باید این دعواها را کنار گذاشت و مجلس در ماههای پایان کار خود به دو هدف اصلی تحقق اشتغال به معنای واقعی، نه به صورت آمارهای صوری و غیرواقعی و نیز مقابله با تورم توجه داشته باشد و در این صورت هم مردم رضایت بیشتری خواهند داشت و هم نظام به سوی اهداف خود و دستیابی به پیشرفت و تعالی گام برخواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet