حلول ماه ربیع الاول
1390/04/08 12:17:59
سرویس صحن
سیدمهدی صادق در نطق میان‌دستور:

شرط ایجاد 2.5 میلیون شغل، گرفتن بدهی دانه‌درشت‌ها به سیستم بانکی است

عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه وعده ایجاد ۲.۵ میلیون شغل در سال ۹۰ وعده بلندپروازانه‌ای است، تاکید کرد: تنها راه رسیدن به ۲.۵ شغل در سال ۹۰ این است که بانک‌های ما بدهی‌های معوق خود را که در دست بدهکاران دانه‌درشت بلوکه شده است، از آنها پس بگیرند.
شرط ایجاد 2.5 میلیون شغل، گرفتن بدهی دانه‌درشت‌ها به سیستم بانکی است عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه وعده ایجاد 2.5 میلیون شغل در سال 90 وعده بلندپروازانه‌ای است، تاکید کرد: تنها راه رسیدن به 2.5 شغل در سال 90 این است که بانک‌های ما بدهی‌های معوق خود را که در دست بدهکاران دانه‌درشت بلوکه شده است، از آنها پس بگیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/1041.jpg شرط,ایجاد,2.5,میلیون,شغل،,گرفتن,بدهی,دانه‌درشت‌ها,به,سیستم,بانکی,است Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)،  "سیدمهدی صادق" در نشست علنی امروز چهارشنبه (8 تیر) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود بر لزوم بازپس‌گیری معوقات بانکی از بدهکاران میلیاردی بانک‌ها تاکید کرد و گفت: برای ایجاد 2.5 میلیون شغل در سال 90 حدود 75 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز است که 52 هزار میلیارد تومان آن باید از طریق تسهیلات تامین شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه اگر پرونده بدهکاران عمده بانک‌ها رسیدگی شود و افرادی که بالای 10 میلیارد تومان به بانک‌ها بدهی دارند موظف به پرداخت بدهی خود شوند، بیشتر از 50 هزار میلیارد تومان به توان اعتباری بانک‌ها افزوده می‌شود و همین موضوع می‌تواند زمینه‌ای برای ایجاد 2.5 میلیون شغل در سال 90 باشد.

وی با بیان اینکه 284 پرونده بالای 10 میلیارد تومان برای بدهکاران دانه درشت بانک‌ها وجود دارد، خواستار رسیدگی هر چه سریع‌تر دستگاه قضایی به این پرونده‌ها شد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در ادامه سخنان خود با اشاره به مشکل اشتغال در استان گیلان ابراز امیدواری کرد با افزایش سرمایه‌گذاری بانک‌ها و اعطای تسهیلات به بخش خصوصی امکان ایجاد اشتغال برای جوانان گیلانی فراهم شود.

صادق از کاهش میزان آب ورودی به پشت سد سفیدرود نیز ابراز نگرانی کرد و گفت: این موضوع کشاورزی استان را تهدید می‌کند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر خطاب به استاندار گیلان گفت: استانداری گیلان برای کارهای اجرایی خود باید از نیروهای بومی استفاده کند و پیگیر اجرایی شدن مصوبات سفرهای استانی باشد.

وی در پایان سخنان خود به مشکلات کشاورزان این منطقه اشاره کرد و گفت: قیمت برگ سبز چای که از سوی دولت تعیین شد ناعادلانه بود که متاسفانه این قیمت ناعادلانه هم هنوز به کشاورزان پرداخت نشده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet