ایام محرم 1398
1390/04/08 14:22:32
سرویس اجتماعی
رهبر با انتقاد از تخلفات معدود در سیستم قضایی:

بیان تخلفات قضات به معنای نادیده گرفتن زحمات نیست

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخلف عده‌ای معدودی از قضات که رئیس قوه قضائیه هم اخیرا از آن انتقاد کرده بود، گفت: بیان این تخلفات کوچک به معنای این نیست که حق قضات دلسوز، صالح، امین و زحمت‌کش ضایع شود چرا که تذکر نسبت به پاره‌ای از تخلفات به معنای نادیده گرفتن زحمات و خدمات ارزشمند قضات محترم نیست.
بیان تخلفات قضات به معنای نادیده گرفتن زحمات نیست عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخلف عده‌ای معدودی از قضات که رئیس قوه قضائیه هم اخیرا از آن انتقاد کرده بود، گفت: بیان این تخلفات کوچک به معنای این نیست که حق قضات دلسوز، صالح، امین و زحمت‌کش ضایع شود چرا که تذکر نسبت به پاره‌ای از تخلفات به معنای نادیده گرفتن زحمات و خدمات ارزشمند قضات محترم نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/85.jpg بیان,تخلفات,قضات,به,معنای,نادیده,گرفتن,زحمات,نیست Icana

"محمدتقی رهبر" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با اشاره به نگرانی‌های رئیس دستگاه قضا در رابطه با برخی قضات، تصریح کرد: ریاست محترم قوه قضائیه به حکم مسئولیتی که برای اصلاح ساختار قضایی دارند نگرانی‌های خود را در مورد رشوه گرفتن تعداد معدودی از قضات مطرح کردند که این اقدام ایشان در جهت اصلاح ساختار قضایی بوده و به موقع مطرح شده است.

نمانیده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تاکید می‌کنم این مساله خاص در مورد همه قضات صادق نیست بلکه در سیستم قضایی کشور، قضات صالح و سالم بسیاری وجود دارد اما در این نهاد نیز مانند باقی نهاد‌ها و دستگاه‌های اجرایی تخلفاتی در گوشه کنار آن انجام می‌شود.

وی همچنین افزود: به دلیل همین تخلفات معدود سازمان رسیدگی به تخلفات انتظامی قضات تشکیل شد و این سازمان در طول فعالیت خود عده‌ای از قضات را به دلیل انجام برخی تخلفات برکنارو یا تعدیل کرده است، اما این تخلفات دلیل نمی‌شود، این مساله را بزرگن‌مایی کنیم و اعلام شود که تخلفات قضات بسیار زیاد است.

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس اظهار کرد: در دستگاه اجرایی بزرگی مانند قوه قضاییه تخلفاتی وجود دارد و این تخلفات باید دیده و بررسی شود.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: پیش از این نیز در این رابطه اعلام نظر کرده بودم که گفته‌هایم تبعات بسیاری داشت که از سوی یک عده تایید وعده دیگر نیز تکذیب کردند ما هم توضیح دادیم که با بیان این مطلب نمی‌خواهیم حق قضات دلسوز، صالح، امین و زحمت‌کش را ضایع کنیم چرا تذکر نسبت به پاره‌ای از تخلفات به معنای نادیده گرفتن زحمات و خدمات ارزشمند قضات محترم نیست.

 

مبارزه به مفاسد اقتصای وظیفه‌ همه نهادهای اجرایی در کشور است

رهبر در رابطه با اولویت دستگاه قضایی کشور بیان کرد: دولت و رئیس جمهور بارها اعلام کرده‌اند که اسامی عده‌ای از متخلفان و کسانی که مشکل اقتصادی دارند و جزء مفسدان اقتصادی به شمار می‌روند به قوه قضائیه اعلام شده است، این نشان می‌دهد که همه دستگاه‌های اجرایی نسبت در این رابطه همکاری می‌کنند.

وی در پایان عنوان کرد: مبارزه با مفاسد اقتصادی وظیفه دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی و به خصوص دستگاه قضایی کشور است و انتظار می‌رود با مفسدان اقتصادی هر چه سریعتر برخورد شود.

"آیت‌الله صادق آملی لاریجانی" در همایش سراسری قوه قضائیه با اشاره به اصل ۱۵۶ قانون اساسی وظایف دستگاه قضا را بسیار سنگین عنوان کرد و افزود: متاسفانه در گوشه و کنار عنوان می شود که فلان قاضی یا کارمند رشوه گرفته است هر چند که تعداد این افراد کم است ولی چهره دستگاه قضا را مخدوش می کند.

وی افزود: البته با نظارت خوب دستگاه‌های نظارتی به خصوص دادسرای انتظامی قضات و دیوان عالی کشور وضعیت خوبی داریم.

رئیس دستگاه قضا مبارزه با مفاسد اقتصادی را اولویت اول قوه قضائیه عنوان کرد وگفت: محاکمه مفسدان اقتصادی ادامه دارد و برخورد قوه بدون تبعیض ومقتدرانه است ما مصمم هستیم تا نهایت پیش رویم. ضعیف کشی شان قوه نیست وهیچ خللی در این راه به وجود نیامده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet