ایام محرم 1398
1390/04/11 09:43:00
سرویس سیاسی
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات:

مردم از اخلاق‌مداری مسئولان الگو می‌گیرند

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم رعایت اخلاق اسلامی در عرصه سیاست کشور، گفت: مردم از اخلاق‌مداری مسئولان الگو می‌گیرند.
مردم از اخلاق‌مداری مسئولان الگو می‌گیرند رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم رعایت اخلاق اسلامی در عرصه سیاست کشور، گفت: مردم از اخلاق‌مداری مسئولان الگو می‌گیرند. https://cdn.icana.ir/d/019/987.jpg مردم,از,اخلاق‌مداری,مسئولان,الگو,می‌گیرند Icana

"علی عباسپور تهرانی‌فرد" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) درباره لزوم رعایت اخلاق اسلامی در عرصه سیاست کشور، گفت: نظام جمهوری اسلامی براساس مکتب اسلام بنا شد تا رجال کشور با التزام به اخلاق اسلامی در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی، تصمیم‌گیری و ادای وظیفه کنند.
نماینده تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولان در ترازوی قضاوت افکار عمومی قرار دارند، تصریح کرد: روسای قوای سه گانه جلوی چشم مردم هستند و عموم ملت از اقدامات آنها الگو برداری می‌کنند، بنابراین از این طریق می‌توان سطح اخلاق‌مداری را در جامعه ارتقا داد.

وی با تاکید بر اینکه مجریان و کارگزاران نظام در وهله نخست باید پایبندی خود را به اخلاق سیاسی نشان دهند، افزود: آنها تحت چنین شرایطی منصفانه‌تر می‌توانند از مردم و دیگران اخلاق‌مداری را مطالبه کنند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس یادآور شد: اگر مسئولی برای پیشبرد کار خود، سایرین را متهم به انواع فساد کند قطعا طرف‌های مورد اتهام نیز در قبال وی و اطرافیانش ساکت نمی‌نشینند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس راجع به وظیفه دستگاه‌های نظارتی در حاکم کردن اخلاق سیاسی در جامعه، اظهار کرد: براساس قانون اساسی همه در برابر قانون یکسان هستند و هیچ‌کس از این امر مستثنی نیست.

وی ادامه داد: اگر مسئولی در روابط اجتماعی، سیاسی، اداری و اقتصادی خلاف اخلاق اسلامی به کسی اتهام زند و نتواند اثبات کند، مجرم است و باید تنبیه شود.

عباسپور تاکید کرد: یکسان بودن همه در برابر قانون باعث می‌شود مردم بفهمند این حکومت بر پایه‌های عدل اسلامی و الهی پابرجاست و بر همین اساس تمام اقشار می‌توانند با آرامش در جامعه کنار هم زندگی می‌کنند.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet