حلول ماه ربیع الاول
1390/04/08 14:47:10
سرویس اقتصادی
عیسی جعفری:

آمار رسمی از میزان تولید و واردات پروتئین وجود ندارد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این که دامداران داخل کشور توانایی تأمین نیاز داخلی به پروتئین را دارند، گفت: واردات گوشت باید بر اساس نیاز داخل کشور انجام شود، اما وزارت بازرگانی آمار رسمی از نیاز داخلی پروتئین و میزان وردات آن اعلام نمی‌کند.
آمار رسمی از میزان تولید و واردات پروتئین وجود ندارد سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این که دامداران داخل کشور توانایی تأمین نیاز داخلی به پروتئین را دارند، گفت: واردات گوشت باید بر اساس نیاز داخل کشور انجام شود، اما وزارت بازرگانی آمار رسمی از نیاز داخلی پروتئین و میزان وردات آن اعلام نمی‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/3029.jpg آمار,رسمی,از,میزان,تولید,و,واردات,پروتئین,وجود,ندارد Icana

"عیسی جعفری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir)، با بیان این که واردات گوشت باید بر اساس نیاز داخل کشور انجام شود، تصریح کرد: وزارت بازرگانی آمار رسمی از نیاز داخلی پروتئین و میزان واردات آن اعلام نمی‌کند.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با توضیح این که آمار واقعی تولید پروتئین در کشور بیشتر از آمار رسمی اعلام شده است، افزود: با توجه به این که در بسیاری از روستاها کشتار دام صنعتی و رسمی نیست، می‌توان گفت که آمار واقعی تولید پروتئین در کشور بیشتر از آمار رسمی است.

وی با بیان این که دامداران داخل کشور توانایی تأمین نیاز داخلی به پروتئین را دارند، اظهار کرد: متأسفانه دامداران پول دام فروخته شده خود را سه تا چهار ماه پس از فروش می‌گیرند و نمی‌توانند از تمام ظرفیت خود برای تولید پروتئین استفاده کنند.

 

واردات بی‌رویه توانایی تولید پروتئین در کشور را از بین می‌برد

جعفری با تأکید بر این که مسئولان با برنامه‌ریزی‌های نامناسب به ظرفیت تولید پروتئین در کشور آسیب می‌زنند، تصریح کرد: یکی از این برنامه‌ریزی‌های نامناسب واردات بی‌رویه پروتئین در زمانی‌هایی است که دامدار توانایی تولید پروتئین را دارد، ولی به علت واردات بی‌رویه مجبور است دام خود را با قیمت پایین به‌فروش برساند.

 

کسی به فکر ضرر دامداران نیست

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: متأسفانه چند ماه پس از این که دامدار، دام خود را با قیمت پایین فروخت، در اثر برخی فشارها قیمت پروتئین افزایش می‎یابد و کسانی که دام را ازران خریده‌ بودند، سود کلانی را به دست می‌آورند که این موضوع نشانگر وجود رابطه‌هایی برای کسب سود بیشتر است.

 

مسئولان اجرایی با نظارت بیشتر، با مافیای واردات گوشت برخورد کنند

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس درباره راهکارهای مناسب برای جلوگیری از وجود رابطه‌بازی‌ها در بازار پروتئین، گفت: مسئولان اجرایی باید نظارت جدی را بر نحوه توزیع پروتئین در بازار و حتی سردخانه‌هایی که پروتئین را نگه‌داری می‌کنند، داشته باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet