ایام محرم 1398
1390/04/08 14:58:01
سرویس سیاسی

تشکر پارلمان سودان از ایران: تهران کمک کرد عمرالبشیر به چین برسد

پارلمان سودان از مخالفت تاجیکستان و ترکمنستان با عبور هواپیمای عمرالبشیر از آسمان این دو کشور خبر داد.
تشکر پارلمان سودان از ایران: تهران کمک کرد عمرالبشیر به چین برسد پارلمان سودان از مخالفت تاجیکستان و ترکمنستان با عبور هواپیمای عمرالبشیر از آسمان این دو کشور خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/1610.jpg تشکر,پارلمان,سودان,از,ایران:,تهران,کمک,کرد,عمرالبشیر,به,چین,برسد Icana

به گزارش خانه ملت (www.icana.irبه نقل از خبرگزاری کویت ( کونا )، پارلمان سودان دیروز سه شنبه از ایران و پاکستان برای اجازه عبور هواپیمای " عمر بشیر " رئیس جمهور سودان تقدیر کرد.
" هجو قسم السید هجو " نائب رئیس پارلمان سودان در این باره اظهار داشت: ایران بعد از مخالفت تاجیکستان و ترکمنستان با عبور هواپیمای عمر البشیر از آسمان این کشورها در مسیر سفر به چین، با مقامات پاکستان تماس گرفت و از این کشور خواست اجازه عبوربه هواپیمای وی را بدهد.
رئیس جمهور سودان اخیرا برای شرکت در همایش مبارزه با تروریسم به تهران سفر کرده بود و قصد داشت از تهران به پکن سفر کند اما با جلوگیری ترکمنستان از عبور هواپیمای البشیر وی به ایران بازگشت و با یک روز تاخیر به چین رفت.
البشیرتوسط دادگاه بین المللی لاهه به اتهام جنایت علیه بشریت در منطقه دارفور در غرب سودان متهم است. دادگاه لاهه برای البشیر حکم بازداشت صادر کرده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet