خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/04/08 16:16:26
سرویس اقتصادی
تأمینی‌لیچائی، از وجود دستانی در مدیریت بازار برنج خبر داد

سیطره مافیای واردات بر بازار برنج ایران

نماینده مردم رشت از وجود دست‌هایی برای مدیریت واردات برنج به کشور خبر داد و گفت: هیچ شکی نداریم که دست‌هایی در کار هستند که واردات برنج را با سود کلان مدیریت می‌کنند و هدف اصلی آنها نیز تغییر ذائقه مردم و وابسته کردن کشور به برنج تولیدی سایر کشورهاست.
سیطره مافیای واردات بر بازار برنج ایران نماینده مردم رشت از وجود دست‌هایی برای مدیریت واردات برنج به کشور خبر داد و گفت: هیچ شکی نداریم که دست‌هایی در کار هستند که واردات برنج را با سود کلان مدیریت می‌کنند و هدف اصلی آنها نیز تغییر ذائقه مردم و وابسته کردن کشور به برنج تولیدی سایر کشورهاست. https://cdn.icana.ir/d/019/6965.jpg سیطره,مافیای,واردات,بر,بازار,برنج,ایران Icana

"حسن تأمینی لیچائی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) با یادآوری اقدام وزارت کشاورزی برای برقراری تعرفه 90 درصدی بر روی برنج وارداتی، از آغاز مرداد ماه سال 90 این اقدام را گامی برای مقابله با مافیای واردات برنج خواند و افزود: در سال‌های گذشته اقداماتی برای صدور مجوز واردات برنج از برخی کشورها انجام شد که نتیجه آن زیان دیدن بسیاری از برنج‌کاران شمالی و ایجاد سودهای میلیاردی برای مافیای واردات برنج بود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با وجود دستور وزیر کشاورزی برای بستن تعرفه 90 درصدی بر برنج وارداتی، همچنان نگران انبارهایی هستیم که مملو از برنج وارداتی هستند و هیچ آمار شفافی درباره آنها وجود ندارد.

وی با بیان این که برنج‌های وارداتی اغلب فاقد کیفیت و استانداردهای بهداشتی لازم هستند، تأکید کرد: دست‌هایی در کار هستند که با وجود تلاش مکرر برخی از مسئولان برای جلوگیری از واردات برنج های بی کیفیت خاریج به کشور، همچنان واردات برنج به کشور را مدیریت می‌کنند و از این رهگذر سودهای میلیاردی نصیب آنان می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار امیدواری کرد که اقدام وزارت کشاورزی برای افزایش تعرفه واردات مانع از تداوم واردات برنج خارجی به کشور شود و در فصل برداشت برنج ایرانی، مصرف کنندگان برنج را به سمت خرید برنج ایرانی سوق دهد.

مدیرکل تأمین و توزیع کالای وزارت بازرگانی روز شنبه (۴ تیر) از تصمیم وزیر جهاد کشاورزی برای محدود کردن واردات برنج خبر داد و گفت: بر اساس آخرین نظر وزارت جهاد کشاورزی که به وزارت بازرگانی اعلام شده است، تعرفه واردات برنج از ۳۱ تیرماه تا اول بهمن ماه امسال به ۹۰ درصد افزایش می‌یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet