ایام محرم 1398
1390/04/12 11:39:19
سرویس اجتماعی
جلالی:

برای حمایت از شیمیایی‌ها، باید در مجامع بین‌المللی طرح دعوای حقوقی کنیم

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی در مجلس شورای اسلامی درباره عملکرد ایران در حوزه مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی، گفت: در این رابطه با وجود تصویب قانون در مجلس، تاکنون در مورد حقوق کشورمان در مجامع بین‌المللی پیگیری‌های موثری انجام نشده است.
برای حمایت از شیمیایی‌ها، باید در مجامع بین‌المللی طرح دعوای حقوقی کنیم سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌خارجی در مجلس شورای اسلامی درباره عملکرد ایران در حوزه مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی، گفت: در این رابطه با وجود تصویب قانون در مجلس، تاکنون در مورد حقوق کشورمان در مجامع بین‌المللی پیگیری‌های موثری انجام نشده است. https://cdn.icana.ir/d/019/4880.jpg برای,حمایت,از,شیمیایی‌ها،,باید,در,مجامع,بین‌المللی,طرح,دعوای,حقوقی,کنیم Icana

"کاظم جلالی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) درباره عملکرد ایران در  حوزه مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی، گفت:  مجلس شورای اسلامی در این رابطه قانونی را تصویب و دولت را مکلف کرد که در بحث آسیب دیدگان سلاح‌های شیمیایی در مجامع بین‌المللی طرح دعوای حقوقی کند.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: نمایندگان مجلس نیز به این مسئله اعتراض دارند که چرا دفاع از حقوق ایران در مبارزه با سلاح‌های شیمیایی اجرا و پیگیری نمی‌شود. در عین حال ما امیدوار هستیم هرچه سریعتر این قانون اجرایی شود.

وی پیگیری نکردن حقوق ایران در مجامع بین‌المللی را از ضعف‌های دستگاه‌های اجرایی خواند و اظهار کرد: در بسیاری از موارد به دلیل پیگیری نکردن حقوق خود و نشان دادن ضعف حقوقی آسیب دیده‌ایم و بسیاری‌ از کشورها از آسیبی که به مردم ایران وارد شده است، اطلاعی ندارند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: ایران یکی از کشورهای آسیب دیده از ترور و تروریسم است، ولی به خوبی نتوانسته‌ایم این مورد را از سازمان‌های بین‌المللی پیگیری و اثبات کنیم.

جلالی گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی و نهادهای ذی ربط اعم از قوه قضاییه، وزارت امورخارجه و... باید به دنبال پیگیری جدی مسائل حقوقی کشورمان باشند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet