حلول ماه ربیع الاول
1390/04/08 16:20:21
سرویس سیاسی
حسین‌نژاد در یادداشتی مطرح کرد؛

نمایندگان باید پیگیر مطالبات به حق مردم در اجرای قانون باشند

نماینده شیروان در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی با گرامیداشت یاد شهدای هفتم تیر، نوشت: اجرای درست قانون است که می‌تواند اهداف عالی اراده ملت را که در مجلس ظهور کرده دنبال کند.
نمایندگان باید پیگیر مطالبات به حق مردم در اجرای قانون باشند نماینده شیروان در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی با گرامیداشت یاد شهدای هفتم تیر، نوشت: اجرای درست قانون است که می‌تواند اهداف عالی اراده ملت را که در مجلس ظهور کرده دنبال کند. https://cdn.icana.ir/d/019/606.jpg نمایندگان,باید,پیگیر,مطالبات,به,حق,مردم,,در,اجرای,قانون,باشند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "محمدرضا حسین‌نژاد دوین" در یادداشتی در نشریه "ارمغان" به بیان نظرات خود درباره حادثه تروریستی هفتم تیر سال 60 پرداخت و نوشت: هفتم تیر یادآور شهادت 72 تن و شهید بهشتی است. بزرگواری که شهید مظلوم انقلاب بود و بیشترین زحمات را در تدوین قانون اساسی در آن موقع لحاظ داشت و کسی که به فرمایش امام راحل مظلوم زیست و مظلومانه به شهادت رسید.

 نشانه روی دشمن در پیروزی بعد از انقلاب نقاط حساس و گلو گاه بود. آنها به‌دنبال این بودند که ارکان اساسی نظام را نشانه بروند، کما این‌که می‌دیدم در بحث تنظیم ترور چه کسانی را نشانه می‌گرفتند و اوجش هفتم تیر بود که بهترین و نخبه‌ترین افراد مملکت را که می‌توانستنند بسیار اثر‌گذار باشند، این چنین نشانه گرفتند. ما امروز در داخل صحن تمثال شهدای هفتم تیر را می‌بینیم و از آنها یاد می‌کنیم.

این رویه، بیانگر جایگاه حساس مجلس است و امام راحل هم که با بیان این‌که مجلس در راس امور است نقش حیاتی مجلس را گوشزد کردند. و دیگر این‌که با توجه به زحماتی که بهشتی درخصوص قوه قضاییه داشتند و نامگذاری ایام شهادت ایشان به‌عنوان روز قوه قضاییه، جا دارد به تمامی کسانی که در جهت اجرای عدالت و در جهت این‌که قوه قضاییه یک مرجع و مامن باشد برای ستمدیدگان و کسانی که به آنها ظلم شده است، هفته قوه قضاییه هم گرامی بداریم.

به اعتقاد من نامگذاری این روز بیانگر اهمیت دادن به جایگاه قانونگذاری و قانونی حرکت کردن است. و امروز هم که نمایندگان مجلس به‌عنوان تبلور اراده ملت به‌عنوان کسانی که خواسته ملت را در این نهاد پیگیری می‌کنند این فرمایش مقام معظم رهبری را که مجلس باید قوانین به‌روز و کارآمد متناسب با معیشت مردم را دنبال کند سر لوحه خود قرار داده و باتمام توانش انجام وظیفه می‌کند.

اگر قرار باشد که چنین پیشرفتی در جامعه رخ دهد باید این جایگاه و اهمیت لحاظ شود و قوانینی که وضع می‌شود به نحو احسن اجرا شود، و جایگاه نظارتی مجلس در اجرای قانون حفظ شود و هیچ اغماظ و کوتاهی نشود نمایندگان باید پیگیر باشند که این مطالبات به حق مردم را در اجرای قانون دنبال کنند.

اگر قوانین بسیار عالی هم داشته باشم ولی اجرا نشود مثل کتابی که در قفسه می‌ماند و هرگز خوانده نمی‌شود، هیچ اثری نخواهد داشت. در واقع اجرای درست قانون است که می‌تواند اهداف عالی اراده ملت را که در مجلس ظهور کرده دنبال کند. اگر اجرایی در کار نباشد قاعدتا هیچ نتیجه خاصی از این موضوع نخواهیم داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet