حلول ماه ربیع الاول
1390/04/11 08:46:00
سرویس فرهنگی
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی:

شورای‌عالی سینما در جهت شکوفایی اقتصاد سینما گام بردارد نه وابستگی بیشتر

نایب رئیس کمیسون فرهنگی مجلس با تاکید بر لزوم خصوصی سازی بخش‌های سینمایی با نظارت بخش حاکمیتی گفت: سینما در دنیای امروز یک ماهیت اقتصادی دارد که کمتر و بی‌اهمیت‌تر از ماهیت فرهنگی آن نیست و برنامه‌ریزی‌ها باید در جهت حفظ و ارتقا جایگاه اقتصادی سینما باشد نه وابستگی بیشتر.
شورای‌عالی سینما در جهت شکوفایی اقتصاد سینما گام بردارد نه وابستگی بیشتر نایب رئیس کمیسون فرهنگی مجلس با تاکید بر لزوم خصوصی سازی بخش‌های سینمایی با نظارت بخش حاکمیتی گفت: سینما در دنیای امروز یک ماهیت اقتصادی دارد که کمتر و بی‌اهمیت‌تر از ماهیت فرهنگی آن نیست و برنامه‌ریزی‌ها باید در جهت حفظ و ارتقا جایگاه اقتصادی سینما باشد نه وابستگی بیشتر. https://cdn.icana.ir/d/019/7342.jpg شورای‌عالی,سینما,در,جهت,شکوفایی,اقتصاد,سینما,گام,بردارد,نه,وابستگی,بیشتر Icana

"سید رمضان شجاعی کیاسری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، در ارتباط با مصوبات جلسه اخیر شورای عالی سینما در خصوص اعطا یارانه برای تولید فیلم و آثار هنری، گفت: سینما در دنیای امروز یک ماهیت اقتصادی دارد که کمتر و بی‌اهمیت‌تر از ماهیت فرهنگی آن نیست و برنامه‌ریزی‌ها باید در جهت حفظ و ارتقا جایگاه اقتصادی سینما باشد نه وابستگی بیشتر.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم خصوصی‌سازی بخش‌های سینمایی با نظارت بخش حاکمیتی افزود: نیازمند تعاریف جدید در حوزه امور سینما و فیلم هستیم و اینکه بخواهیم برای تولید فیلم یارانه به فعالان این حوزه بدهیم باید با دید به‌روز‌تر و نگاه کار‌شناسی‌تری بررسی شود.

شجاعی کیاسری پرداخت مالیات مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده را توسط تهیه کنندگان و سینما گران نادرست توصیف و تصریح کرد: فعالیت‌های هنری و کار در حوزه سینما دارای ماهیتی است که به خودی خود فشار زیادی به فعالان این بخش‌ها می‌آورد و اعمال فشار‌های مادی دور از انصاف و شان فعالان این عرصه است.

وی ادامه داد: نباید در کارهای سینمایی و فرهنگی تجاری سازی به صورت عرف و الگو دنبال شود و از مقرر شدن قوانینی که باعث فشار به اهالی سینما شود باید به جد پرهیز کرد چرا که در آینده به اساس کار صدمه می‌زند.

 

دستگاه حاکمیتی باید در جهت حمایت و دلگرمی سینماگران گام بردارد

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس صندوق بیمه فرهنگ و هنر را گام موثری در حمایت از اهالی سینما دانست و افزود: تمامی دستگاه‌ها و نهادهایی که از سینماگران حمایت کنند و سینماداران را بر آن دارند که به ادامه کار و صرفه اقتصادی آن اعتقاد راسخ پیدا کنند مورد تایید تمامی قوا است.

وی ادامه داد: استفاده از فناوری‌های نوین روز در فیلم‌ها وسریال‌ها می‌تواند مخاطبان را راضی کند و کیفیت تولیدات ما را افزایش دهد.

شجاعی کیاسری از سیر رو به افزایش تولید بعضی فیلم‌ها و سریال‌ها که در قالب طنز، سلامت اخلاقی جامعه را تهدید می‌کنند انتقاد کرد و افزود: محتوای فیلم‌ها و سریال‌ها باید در خصوص موضوعاتی باشد که جامعه در خصوص آن‌ها دچار بحران است اما به نظر می‌رسد محتوای بسیاری از فیلم‌ها و سریال‌های اخیر از ماهیت طنز سوء استفاده کرده و سلامت اخلاقی جامعه را در معرض خطر قرار داده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet