ایام محرم 1398
1390/04/08 16:15:03
سرویس اقتصادی
سیدحسین دهدشتی:

واحد آسیب‌دیده پالایشگاه آبادان، هفته آینده به مدار تولید باز می‌گردد

عضو کمیسیون انرژی از بازسازی بخش آسیب دیده پالایشگاه آبادان که روز سوم خرداد امسال دچار حادثه شده بود، خبر داد و گفت: مراحل بازسازی و تست بخش‌های آسیب دیده پایان یافته است و این پالایشگاه در آینده نزدیک به مدار تولید باز می‌گردد.
واحد آسیب‌دیده پالایشگاه آبادان، هفته آینده به مدار تولید باز می‌گردد عضو کمیسیون انرژی از بازسازی بخش آسیب دیده پالایشگاه آبادان که روز سوم خرداد امسال دچار حادثه شده بود، خبر داد و گفت: مراحل بازسازی و تست بخش‌های آسیب دیده پایان یافته است و این پالایشگاه در آینده نزدیک به مدار تولید باز می‌گردد. https://cdn.icana.ir/d/019/5784.jpg واحد,آسیب‌دیده,پالایشگاه,آبادان،,هفته,آینده,به,مدار,تولید,باز,می‌گردد Icana

"سید حسین دهدشتی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) از راه‌اندازی پالایشگاه آبادان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: کار تعمیر و بازسازی بخش‌های آسیب دیده پالایشگاه آبادان که در سانحه سوم خرداد آسیب دیده بودند، تمام شده است و پالایشگاه‎ آبادان در چند روز آینده به مدار تولید باز می‌گردد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در بازسازی بخش‌های آسیب دیده به‌ویژه کمپرسور گازکوب واحد بنزین‌سازی، نهایت دقت و احتیاط انجام شده است و افزون‌بر متخصصان پالایشگاه آبادان کارشناسانی از پتروشیمی شیراز نیز در روند بازسازی بخش‌های آسیب دیده شرکت کرده‌اند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان این که مراحل تست و آماده‌سازی پالایشگاه برای ورود به مدار تولید در حال نهایی شدن است، اظهار امیدواری کرد که پالایشگاه آبادان اوایل هفته آینده به مدار تولید بنزین وارد شود.

 

تنها یک نفر از مجروحان حادثه پالایشگاه آبادان هنوز بستری است

دهدشتی با بیان این که بیشتر مجروحان حادثه پالایشگاه آبادان مداوا و از بیمارستان‌ها مرخص شده‌اند، افزود: تنها یک نفر از مجروحان حادثه هنوز در بیمارستان بستری است و باقی مجروحان بعد از انجام مداوا از بیمارستان مرخص شده‌اند.

 

آبادانی ها به متخصصان خود که آتش پالایشگاه را مهار کردند، افتخار می‌کنند

نماینده مردم آبادان با تأکید بر این که مردم این شهر از بروز این حادثه و کشته شدن یک نفر از متخصصان پالایشگاه در این حادثه بسیار ناراحت بودند، تصریح کرد: حضور مؤثر کارگران آبادانی در مهار آتش پالایشگاه آبادان و نقش مؤثر آنها در بازسازی این پالایشگاه مردم آبادان را خشنود کرده و موجی از امید در این شهر به وجود آورده است.

همزمان با برگزاری مراسم افتتاحیه طرح بنزین سازی پالایشگاه نفت آبادان، انفجار و آتش سوزی در یکی از واحدهای فرآیندی این مجتمع پالایشگاهی، جان یک نفر از کارگران آن را گرفت و موجب زخمی شدن ۱۲ نفر دیگر از کارکنان این مجموعه شد.

هدف از طرح توسعه‌ پالایشگاه نفت آبادان افزون بر تولید بنزین سوپر با عدد اکتان ۹۳، تولید روزانه ۲۵۰ تن پروپیلن، ۳۳۰ تن خوراک گازی صنایع پتروشیمی و ۱۰۰ تن گوگرد بود که با وقوع این انفجار، رسیدن به این اهداف با تأخیر همراه می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet