حلول ماه ربیع الاول
1390/04/08 16:15:20
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بروجردی مطرح کرد:‏

آمادگی ایران برای انعقاد توافقنامه‌های نظامی و امنیتی با کشورهای منطقه

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای انعقاد توافقنامه‌های همکاری امنیتی و نظامی با ‏کشورهای منطقه به خصوص کشورهای همسایه ایران خبر داد‎.‎
آمادگی ایران برای انعقاد توافقنامه‌های نظامی و امنیتی با کشورهای منطقه رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای انعقاد توافقنامه‌های همکاری امنیتی و نظامی با ‏کشورهای منطقه به خصوص کشورهای همسایه ایران خبر داد‎.‎ https://cdn.icana.ir/d/019/279.jpg آمادگی,ایران,برای,انعقاد,توافقنامه‌های,نظامی,و,امنیتی,با,کشورهای,منطقه Icana

علاء الدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره برگزاری رزمایش پیامبر اعظم(ص) 6، گفت: آمریکایی‌ها باید متوجه شده باشند که علی‌رغم بیش از 30 سال تحریم همه جانبه در حوزه‌های مختلف علمی، اقتصادی و فنآوری، کاروان قدرتمند ملت ایران و متخصص ایرانی با اقتدار و استحکام به پیش می‌رود و ما روز به روز به فنآوری‌‌های نوین جهانی در چارچوب اهداف صلح‌آمیز مسلط می‌شویم و این حق ملت ایران و حق همه ملت‌های دیگر است.

وی با بیان اینکه آمریکایی‌ها با اعمال تحریم علیه ملت ایران در واقع آب در هاون می‌کوبند، افزود: شرکت‌های آمریکایی با تحریم‌ها از سرمایه‌گذاری در ایران محروم شده و ضرر‌های هنگفتی متوجه ملت، دولت‌های فعلی و گذشته آمریکا می‌کنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: رزمایش توانمندی موشکی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دارای پیام صلح برای همه کشورها است چرا که ایران، اقتدار را در کنار صلح و از پایه‌های صلح تلقی می‌کند.

بروجردی ادامه داد: اگر در سال 59 که صدام با تحریک آمریکایی‌ها به ایران حمله کرد، ما توانمندی نظامی امروز را داشتیم، قطعاً عراق نمی‌توانست به ایران حمله کند بنابراین قدرتمند شدن عاملی برای تثبیت صلح در منطقه است.

وی در ادامه از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای انعقاد توافقنامه‌های همکاری امنیتی و نظامی با کشورهای منطقه به خصوص کشورهای همسایه ایران خبر داد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس اضافه کرد: آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی هم بدانند که امروز با کشور قدرتمند همانند جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه مواجه هستند لذا آمریکا و اتحادیه اروپا با قهر کردن و فاصله گرفتن و تحریم ایران به هیچ هدفی نخواهند رسید.

بروجردی در ادامه تأکید کرد: اشغالی نظامی بحرین توسط عربستان سعودی هم یک اشتباه تاریخی بود و امروز عربستانی‌ها هم متوجه این اشتباه شده و باید هر چه سریعتر این اشتباه را تصحیح کنند.

وی با تأکید بر اینکه عربستان سعودی باید هر چه سریعتر نیروهای خود از خاک بحرین به عنوان یک کشور مستقل خارج کند، خروج نیروهای سعودی از بحرین را به نفع سعودی‌ها نیز دانست.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان اظهار داشت: استمرار حضور نظامیان سعودی در بحرین مشکلات عربستان را در آینده بیشتر خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet