حلول ماه ربیع الاول
1390/04/11 10:31:07
سرویس استان ها
عیسی جعفری:

واردات بی رویه سفال‌های چینی، صنعت سفال کشور را دچار بحران کرده است

نماینده مردم بهار و کبود رآهنگ در مجلس با بیان این که واردات بی‌رویه صنایع دستی آسیب جدی به این بخش وارد کرده است، گفت: مسئولان کشوری باید هرچه سریع‌تر واردات این گونه اجناس را به کشور ممنوع کنند.
واردات بی رویه سفال‌های چینی، صنعت سفال کشور را دچار بحران کرده است نماینده مردم بهار و کبود رآهنگ در مجلس با بیان این که واردات بی‌رویه صنایع دستی آسیب جدی به این بخش وارد کرده است، گفت: مسئولان کشوری باید هرچه سریع‌تر واردات این گونه اجناس را به کشور ممنوع کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/2893.jpg واردات,بی,رویه,سفال‌های,چینی،,صنعت,سفال,کشور,را,دچار,بحران,کرده,است Icana

"عیسی جعفری" در گفت‌‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) ، با بیان اینکه صنایع دستی یکی از مهم‌ترین شغل‌های مردم استان همدان به شمار می‌آید، افزود: لاله جین استان همدان در دنیا به عنوان قطب تولید سفال شناخته شده است.

نماینده مردم بهار و کبود رآهنگ در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که در چند سال اخیر واردات بی‌رویه سفال‌های چینی به کشور، باعث آسیب دیدن صنعت تولید سفال در کشور به ویژه در لاله جین شده است، تصریح کرد: این موضوع باعث شده که سفالگران حوزه انتخابیه از آینده کار خود ناامید شوند.

جعفری با بیان اینکه حمایت دولت از بخش صنایع دستی به‌ویژه محصول سفال بسیار نامناسب است، افزود: این موضوع باعث نارضایتی بخش صنایع دستی به‌دلیل نبود امنیت شغلی شده است.

وی با بیان این که واردات صنایع دستی به طور کل امری اشتباه و غیرکارشناسی است، گفت: مسئولان کشوری با دست خود دارند بخش صنایع دستی را به نابود می‌کشانند که این باعث تاسف است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این که واردات صنایع دستی به کشور باید به طور کامل قطب شود، یاد‌آور شد: واردات کالا‌های غیرضروری باعث نابودی سرمایه، اشتغال و آینده مردم کشور می‌شود.

در حال حاضر 760 کارگاه سنتی و مدرن سفال وسرامیک در لاله جین فعال است و 280فروشگاه و نمایشگاه بزرگ و کوچک ، دست ساخته‌های هنرمندان و صنعت‌گران را به خیل گردشگران ایرانی وخارجی و دوست داران این هنر و صنعت بومی عرضه می‌کنند.

لاله جین از توابع شهرستان بهار یکی از قطب های اصلی دست ساخته‌های سفال و سرامیک در کشورمان به شمار می‌آید و هنرمندان توانمند و خوش ذوق این منطقه با حدود 700 سال تاریخ مدون در 30کیلومتری شمال غرب همدان توانسته‌اند با تولیدات خود نظر زیبایی‌شناسان و شیفتگان هنر سفال‌گری و صنایع دستی در اقصی نقاط دنیا را به خود جلب کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet