حلول ماه ربیع الاول
1390/04/11 15:21:57
سرویس سیاسی
بشیر خالقی:

در انتخاب وزیر شایستگی‌ها در نظر گرفته شود

نماینده خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نحوه انتخاب وزیران، گفت: در انتخاب وزیر روابط حکمفرما نیست، شایستگی‌ها و توانمندی‌ها برای این مهم در نظر گرفته می‌شود.
در انتخاب وزیر شایستگی‌ها در نظر گرفته شود نماینده خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نحوه انتخاب وزیران، گفت: در انتخاب وزیر روابط حکمفرما نیست، شایستگی‌ها و توانمندی‌ها برای این مهم در نظر گرفته می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/298.jpg در,انتخاب,وزیر,شایستگی‌ها,در,نظر,گرفته,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "بشیر خالقی" نماینده خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی در نشریه "خبراردبیل"، نوشت: اجرای انتخابات در هر کشوری معمولا بر عهده وزارت کشور است. در کشور ما نیز همین طور است و نیز نظارت بر اجرای آن هم به‌عهده شورای نگهبان است. این در حالی است که شرایط برگزاری انتخابات نیز به‌طور کامل در قانون ذکر شده است. به‌عنوان مثال یکی از شرایط انتخابات این است که اگر کاندیداها سمت اداری دارند استعفا دهند.

اما الان می‌بینیم که انتخابات برای مجلس نهم از 3 سال پیش شروع شده است. به‌عنوان مثال افرادی در استان‌ها هستند که قصد نامزدی در انتخابات مجلس نهم را دارند و زودتر از دیگران در روستاها تشکیل جلسه می‌دهند و در مجالس مختلف مردم شرکت می‌کنند تا نامی از آنها برده شود. در نتیجه می‌بینیم که متأسفانه جلسات ترحیم نیز تبدیل به ستادهای انتخاباتی شده است و برای جلوگیری از چنین مواردی باید به فکر چاره جدی بود. اما یکی دیگر از موارد مورد توجه در هفته گذشته، انتخاب وزیر مورد نظر برای وزارت ورزش و جوانان بوده است. باید به این نکته اشاره کرد که رئیس‌جمهور کار خود را در این حوزه انجام داده و فردی را برای پست وزرات به مجلس معرفی کرد اما وی موفق به کسب رای اعتماد نشد. در این حالت باید فرد دیگری معرفی شود تا اداره این وزارتخانه به وی محول شود که الان هم این کار انجام شده است. البته افرادی که برای این سمت معرفی می‌شوند باید برنامه کاملی داشته و از سابقه خوبی هم در زمینه فعالیت ورزشی و جوانان برخوردار باشند. این در حالی است که نمایندگان هم به این موارد توجه می‌کنند. این موضوع که فرد مورد نظر بتواند به ورزش مملکت کمک کند مواردی است که بسیار مورد توجه است. در انتخاب وزیر روابط حکمفرما نیست و شایستگی‌ها و توانمندی‌ها برای این مهم در نظر گرفته می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet