خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/04/08 18:04:30
سرویس اقتصادی
غلامعلی میگلی‌نژاد:

نخستین نیروگاه اتمی خاورمیانه چند ماه آینده راه‌اندازی می‌شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: همه فعالیت‌های لازم از سوی متخصصان روسی و ایرانی برای راه‌اندازی نیرگاه اتمی بوشهر در حال انجام است و چنانچه مشکلی به وجود نیاید، نخستین نیروگاه اتمی خاورمیانه در چند ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
نخستین نیروگاه اتمی خاورمیانه چند ماه آینده راه‌اندازی می‌شود عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: همه فعالیت‌های لازم از سوی متخصصان روسی و ایرانی برای راه‌اندازی نیرگاه اتمی بوشهر در حال انجام است و چنانچه مشکلی به وجود نیاید، نخستین نیروگاه اتمی خاورمیانه در چند ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد. https://cdn.icana.ir/d/019/2578.jpg نخستین,نیروگاه,اتمی,خاورمیانه,چند,ماه,آینده,راه‌اندازی,می‌شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "غلامعلی میگلی نژاد" در گفت و گو با خبر بوشهردر باره آخرین اخبار کمیسیون و همچنین اولویت‌های کاری پیش‌رو اظهار کرد: در جلسه یکشنبه هفته گذشته اعضای کمیسیون انرژی مجلس جلسه‌ای را با حضور مهندس قلعه‌بانی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و مهندس سوری مدیرعامل شرکت نفت و گاز و همچنین آقای شمس مدیرعامل شرکت پتروپارس برگزار کردند؛ در این جلسه مدیران یاد شده نسبت به ارائه گزارشات لازم در مورد پارس جنوبی اقدام کردند.

نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای تصریح کرد: این مدیران اظهار امیدواری کردند که بخش چشمگیری از پروژه‌ها متناسب با برنامه‌های زمان‌بندی شده در حال اجرا هستند و تنها چند بخش کوچک از یک‌ یا 2 فاز،‌ با درصد کمی تأخیر روبه‌رو است.

به گفته وی، این نشست به بررسی مسائل و مشکلات پارس جنوبی به‌عنوان یک میدان مشترک مهم به مدت سه ساعت به‌طول انجامید.

نماینده مردم بوشهر در مجلس، از حضور کمیته‌ای به‌منظور بازدید از نیروگاه بوشهر خبر داد و گفت: در هفته گذشته کمیته‌ای به‌منظور بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر، عازم این منطقه شدند و این بازدید از صبح تا عصر به‌طول انجامید.

وی افزود: در ادامه این بازدید کارشناسان و مدیران ارشد نیروگاه به ایراد گزارشاتی از وضعیت این نیروگاه پرداختند.

میگلی‌نژاد یادآور شد: همه فعالیت‌های لازم از سوی متخصصان روسی و ایرانی در حال انجام است و چنانچه مشکلی وجود نداشته باشد، این مهم ظرف چند ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، با راه‌اندازی این نهاد و بهره‌برداری از آن 400 مگاوات برق از طریق دو خط به شبکه سراسری کشور وارد می‌شود و هم‌راستا با آن 200 مگاوات برق وارد استان بوشهر می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet