حلول ماه ربیع الاول
1390/04/15 18:50:37
سرویس سیاسی
نماینده دشتستان:

بی‌اخلاق‌های سیاسی، فضای تنش را در جامعه حاکم می‌کند

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر رعایت اخلاق‌مداری در جامعه، ‌گفت: بی‌اخلاق‌های سیاسی، فضای تنش را در جامعه حاکم می‌کند.
بی‌اخلاق‌های سیاسی، فضای تنش را در جامعه حاکم می‌کند عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر رعایت اخلاق‌مداری در جامعه، ‌گفت: بی‌اخلاق‌های سیاسی، فضای تنش را در جامعه حاکم می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/65.jpg بی‌اخلاق‌های,سیاسی،,فضای,تنش,را,در,جامعه,حاکم,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "ایوب پاپری مقدم‌فرد" نماینده دشتستان در مجلس شور ای اسلامی در یادداشتی در نشریه "خبر بوشهر" نوشت: سالی که پیش‌ روست از چندین جهت باید مورد توجه قرار گیرد نخست آن‌که از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان سال جهاد اقتصادی نام‌گذاری شده که  باید بتوانیم در حد قابل‌قبولی این شعار را به مرحله اجرا و عملیات برسانیم.

از سوی دیگر این سال، سالی است که در آن بناست انتخابات دور نهم مجلس شورای اسلامی برگزار شود و از این حیث سال سرنوشت‌سازی است. با این تفاسیر با توجه به موارد یادشده کسانی که بنا دارند در حوزه انتخابات مجلس وارد و به رقابت پردازند رسالت‌های بسیاری از جمله رعایت اخلاق اسلامی در عرصه سیاست را برعهده دارند، چرا که پایبندی به اخلاق سیاسی زمینه‌ساز رشد و توسعه سیاسی است.

آنچه مسلم است سیاستمداران در نظام جمهوری اسلامی ایران برای آن‌که به میدان رقابت با رقبای خود گام بگذارد، باید در نوشتار، اظهارات و اتخاذ مواضع ابعاد اخلاق سیاسی را رعایت کنند و هر‌چند که طبیعی است که برخی از این نظرات و دیدگاه‌ها با یکدیگر متفاوت و متضاد هستند، اما این دلیل نمی‌شود که نامزدهای انتخابات برای بر‌تر نشان دادن فکر خود، به تخریب دیگر اندیشه‌ها روی بیاورند.

بی‌شک پایبندی به اخلاق سیاسی، زمینه‌ساز رشد و توسعه سیاسی است و زمانی که سیاسیون هدف از ورود به انتخابات را خدمت به مردم عنوان می‌کنند، انتظار آن می‌رود که آنها در بیان برنامه‌ها و مواضع از توهین، افترا و تمسخر دیگران اجتناب کنند و گرنه نه تنها امور اصلاح نمی‌شوند، بلکه عقب‌گرد در دستاوردهای انقلاب صورت می‌گیرد.

آنچه مسلم است آثار و عواقب بی‌اخلاق‌های سیاسی چنان است که باعث شکست وحدت اجتماع شده و فضای تنش را در جامعه حاکم می‌کند به‌طوری که سلائق مختلف سیاسی دیگر نمی‌توانند مسالمت‌آمیز در کنار هم زندگی کنند و هر کس برای ارتقای جایگاهش روی به مچ‌گیری و تخریب رقیب می‌آورد.

در این بین وظیفه دستگاه نظارتی به‌ویژه قوه قضاییه آن است که در انتخابات سال‌جاری کاملاً فضا را رصد کند تا با برخورد جدی با متخلفان، جلوی این فساد اخلاقی را در حوزه سیاسی بگیرد چرا که گسترش بی‌اخلاقی‌ها در عرصه سیاست بر توسعه اقتصادی و فرهنگی جامعه نیز اثر سوء می‌گذارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet