ایام محرم 1398
1390/04/11 19:30:00
سرویس استان ها
جلالیان:

بیکاری به معضلات اجتماعی استان بوشهر دامن زده است

نماینده دیر و کنگان در مجلس با اشاره به اینکه بوشهر با وجود داشتن ۷۰۰ کیلومتر مرز آبی تاکنون بهره کافی از این مرز آبی نبرده است، اظهار داشت: در این زمینه استان بوشهر مظلوم واقع شده و طبق قانون متولیان امر در این زمینه کوتاهی کرده‌اند.
بیکاری به معضلات اجتماعی استان بوشهر دامن زده است نماینده دیر و کنگان در مجلس با اشاره به اینکه بوشهر با وجود داشتن 700 کیلومتر مرز آبی تاکنون بهره کافی از این مرز آبی نبرده است، اظهار داشت: در این زمینه استان بوشهر مظلوم واقع شده و طبق قانون متولیان امر در این زمینه کوتاهی کرده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/3789.jpg بیکاری,به,معضلات,اجتماعی,استان,بوشهر,دامن,زده,است Icana

"عسگر جلالیان" نماینده مردم دیر، کنگان و جم در گفت‌وگو با نشریه خبر بوشهر افزود: متولیان و دست‌اندرکاران مربوطه پس از سال‌ها انتظار هنوز اسکله خورخان در بردخون را بلاتکلیف گذاشته‌اند و این درحالی است که تاکنون به‌رغم پیگیری‌ها سواحل دمیگز، جبرانی، اولی، بنک و تمبک جدید هنوز فاقد موج‌شکن هستند.

جلالیان با بیان این‌که تاکنون در ساخت و راه‌اندازی اسکله صیادی در دیر و کنگان تعلل صورت گرفته، اظهار داشت: آنچه بیان شد تنها گوشه‌ای از مشکلات مردم این منطقه است و این درحالی است که بوشهر با دارا بودن پارس‌جنوبی پالایشگاه گاز فجر جم، پایانه خارک و ده‌ها امکان دیگر سهم بالایی در درآمد ملی کشور دارد.

جلالیان گفت: متأسفانه به‌رغم مشکل کم‌آبی در استان بوشهر به‌خصوص در مناطق دیر، کنگان و جم، چرا در اجرای آب شیرین‌کن‌های مصوب در دیر و کنگان تعلل صورت گرفته است و با وجود آن‌که وزیر نیرو پروژه شیرین‌سازی‌ رودخانه  مصوب کردن اما موانع موجود مانع از اجرای کامل آن شده است و امید می‌رود متولیان با رفع این موانع به حل مشکل کم‌آبی منطقه کمک کنند.

وی در ادامه افزود: آنچه مسلم است استان بوشهر به مانند سایر استان‌های کشور از معضل بیکاری بی‌نصیب نمانده است و در حال حاضر جوانان با وجود این ظرفیت‌های مناسب‌کاری در جست‌وجوی کار هستند.

جلالیان با اشاره به مصوبه وزارت نفت درخصوص تخصیص 50 درصد از ظرفیت اشتغال منطقه به نیروهای بومی منطقه اظهار داشت: این مسئله متأسفانه مانند بسیاری از موارد دیگر هنوز اجرایی نشده و این درحالی است که بیکاری و عدم‌اشتغال در منطقه موجبات معضلات اجتماعی و حجم قابل توجه اعتیاد را پدید آورده است.

 نماینده مردم دیر و کنگان با بیان این‌که این مشکلات تنها بخشی از مشکلات مردم منطقهاست تصریح کرد: بسیاری از این پروژه‌ها و طرح‌ها موارد و مصوباتی است که در سفر‌های استانی هیات دولت مصوب شده اما هنوز رنگ اجرایی شدن بر‌خود ندیده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet