ایام محرم 1398
1390/04/08 17:00:19
سرویس بین الملل
عابدی از وزیران خارجه شرکت‌کننده در اجلاس قزاقستان خواست؛

عربستان به جهت دخالت نظامی در بحرین مواخذه شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تشکیل اجلاس وزیران خارجه کشورهای اسلامی در قزاقستان، تاکید کرد: سازمان همکاری‌های اسلامی عربستان را به جهت دخالت در بحرین مواخذه کند.
عربستان به جهت دخالت نظامی در بحرین مواخذه شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به تشکیل اجلاس وزیران خارجه کشورهای اسلامی در قزاقستان، تاکید کرد: سازمان همکاری‌های اسلامی عربستان را به جهت دخالت در بحرین مواخذه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/261.jpg عربستان,به,جهت,دخالت,نظامی,در,بحرین,مواخذه,شود Icana

"محمدکریم عابدی" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) درباره اجلاس وزرای خارجه کشورهای اسلامی در قزاقستان، گفت: سازمان کنفرانس اسلامی قبل از تغییر نام به سازمان همکاری‌های اسلامی با ۵۷عضو در هر مقطع زمانی به منظور بررسی حوادث و وقایع مربوط به جهان اسلام تشکیل جلسه می‌داد تا پیامی خاص را به دنیا منعکس کند.

نماینده فردوس، طبس و سرایان در مجلس شورای اسلامی بارز‌ترین پیام سازمان کنفرانس اسلامی به جهانیان را وحدت، دوستی و یکدلی میان مسلمانان عنوان کرد و افزود: متاسفانه برخی کشورهای عضو از حدود وظایف اسلامی خود خارج شدند و در چارچوب اهداف و سیاست‌های آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی عمل می‌کنند.

وی افزود: سازمان همکاری‌های اسلامی در آستانه بعثت پیامبر اعظم (ص) ضمن مواخذه عربستان سعودی درباره مداخله نظامی و عرب‌کشی در بحرین، باید آن کشور را ملزم به تغییر رویه در قبال خیزش‌ها و تحولات منطقه کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره وظیفه هیئت ایرانی به سرپرستی "علی اکبر صالحی" وزیر امور خارجه، اظهار کرد: غرب با هدف تفرقه افکنی میان مسلمانان هر از چند گاهی برای انحراف افکار عمومی پروژه ایران هراسی را در خاورمیانه دامن می‌زند، بنابراین وزیر و هیئت همراه وظیفه دارند دکترین سیاست خارجی جمهوری اسلامی را برای همه کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اسلامی تشریح کند.

وی با بیان اینکه توان هسته‌ای و نظامی ایران در خدمت حمایت از ملت‌های اسلامی قرار دارد، ادامه داد: ایران هیچ تهدیدی برای کشورهای اسلامی نیست و براساس عزت، حکمت و مصلحت با کشورهای اسلامی و آزاداندیش ارتباط صمیمانه و دوستانه برقرار می‌کند.

سی و هشتمین اجلاس شورای وزیران خارجه سازمان کنفرانس اسلامی در قزاقستان از روز سه شنبه- ۷ تیرماه- کار خود را آغاز کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet