ایام محرم 1398
1390/04/11 14:35:38
سرویس استان ها
عیسی جعفری خبر داد:

اجرای پروژه انتقال آب از سد تالوار به استان همدان در آینده نزدیک

نماینده مردم بهار و کبود رآهنگ در مجلس با بیان اینکه هم‌اکنون استان همدان به‌ویژه حوزه انتخابیه وی با مشکل کمبود آب مواجه است، گفت: در آینده نزدیک طرح انتقال آب از سد تالوار کردستان به استان همدان اجرا می‌شود.
اجرای پروژه انتقال آب از سد تالوار به استان همدان در آینده نزدیک نماینده مردم بهار و کبود رآهنگ در مجلس با بیان اینکه هم‌اکنون استان همدان به‌ویژه حوزه انتخابیه وی با مشکل کمبود آب مواجه است، گفت: در آینده نزدیک طرح انتقال آب از سد تالوار کردستان به استان همدان اجرا می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/7093.jpg اجرای,پروژه,انتقال,آب,از,سد,تالوار,به,استان,همدان,در,آینده,نزدیک Icana

"عیسی جعفری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با بیان اینکه در چند سال اخیر  بحث کمبود آب در استان همدان مردم را در شرایط سختی قرار داده است، افزود: مهم‌ترین دلیل کم‌آبی استان، وقوع خشکسالی پی‌درپی در منطقه بوده است که این امر باعث آسیب دیدن بخش کشاورزی و بخش‌های دیگر شده است.

نماینده مردم بهار و کبود رآهنگ در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که فرهنگ استفاده از آب شرب در کشور بسیار غلط و نادرست است، تصریح کرد: متاسفانه در کشور آب مصرفی خانه‌ها فرقی با آب استفاده شده در اراضی کشاورزی نمی‌کند که این امر باعث شده آب چاه‌های منطقه جواب این حجم از جمعیت را ندهد.

جعفری با بیان اینکه خشکسالی و کمبود آب در منطقه تبعات بسیاری را برای استان همدان به دنبال دارد، افزود: این معضل باعث افزایش میزان مهاجرت مردم به نقاط دیگر کشور می‌شود.

وی با بیان این که برای رفع معضل کم‌آبی استان همدان پروژه‌های مهمی در دست اجرا است، یاد‌آور شد: طرح انتقال آب از سد تالوار استان کردستان به استان همدان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های استان به شمار می‌آید.

سخنگو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این که اجرای طرح انتقال آب از سد تالوار به استان همدان فواید فراوانی را برای منطقه به همراه دارد، تاکید کرد: رفع مشکل کم‌آبی، جلوگیری از مهاجرت مردم منطقه و رشد بخش کشاورزی استان همدان از مهم‌ترین دستاورد‌های این طرح است.

شهرستان‌های بهار و کبودر آهنگ در کل حدود پنجاه هزار جمعیت را در خود جای داده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet