خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/04/08 18:03:26
سرویس فرهنگی
پورفاطمی:

به اسم قرآن و اهل‌بیت به منفعت‌طلبی می‌پردازند

عضو فراکسیون روحانیون مجلس عدم‌نظارت کافی بر محتوای کتب دینی و فقدان مرزبندی کتب خرافی و مذهبی را از مهم‌ترین معضلات عرصه نشر کتب مذهبی دانست و تاکید کرد: نسل جوان با مطالعه این کتب دچار سردرگمی و بحران‌ مذهبی خواهند شد.
به اسم قرآن و اهل‌بیت به منفعت‌طلبی می‌پردازند عضو فراکسیون روحانیون مجلس عدم‌نظارت کافی بر محتوای کتب دینی و فقدان مرزبندی کتب خرافی و مذهبی را از مهم‌ترین معضلات عرصه نشر کتب مذهبی دانست و تاکید کرد: نسل جوان با مطالعه این کتب دچار سردرگمی و بحران‌ مذهبی خواهند شد. https://cdn.icana.ir/d/019/1457.jpg به,اسم,قرآن,و,اهل‌بیت,به,منفعت‌طلبی,می‌پردازند Icana

 "محمدمهدی‌ پورفاطمی" در مصاحبه با نشریه صدای بوشهر مذهبی بودن محتوای یک کتاب را دلیل قابل‌قبولی برای اعطای مجوز به آن ندانست و گفت: توجه به جهت فکری که در کتاب به مخاطب القا می‌شود دارای اهمیت است و نباید به صرف مذهبی بودن یک کتاب به آن مجوز داد.

 نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس کم شدن گرایش‌های مردم به مطالعه کتب مذهبی را ناشی از تکراری بودن محتوا و نگارش این کتب توصیف و تصریح کرد: متأسفانه به تازگی شاهد سوءاستفاده از مردم در زمینه کتب مذهبی هستیم که با اطلاع از عدم‌سختگیری ارشاد بر محتوای کتب مذهبی، به کلاهبرداری می‌پردازند و تنها با تعویض جلد و مقدمه کتب چاپ شده و موجود در بازار مجددا‌‌ همان کتاب را در قالب جلد و نام دیگری وارد بازار می‌کنند و به این طریق از اسم قرآن و اهل‌بیت برای منافع خود استفاده می‌کنند.

 عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از عدم‌نظارت صحیح مسئولان ارشاد بر محتوای کتب مذهبی، گفت: بعضی از این کتب تا حدی بی‌کیفیت است که شخص پس از مطالعه آن از بیان این‌که چه کتابی را مطالعه کرده احساس شرم می‌کند.

 وی با اشاره به خطرات ناشی از عدم‌نظارت بر محتوای این کتب، خاطر نشان کرد: در بسیاری از این کتب مرز بین خرافات و حقیقت دین از هم تفکیک نشده است و بسیاری از مردم با تصور صحت محتوای این کتب آنها را مطالعه کرده و در زندگی خود الگو قرار می‌دهند غافل از این‌که تفکری که به آنها عرضه می‌شود با محتوای دین فاصله بسیاری دارد.

 عضو فراکسیون روحانیون مجلس مطالعه کتب بی‌محتوای مذهبی را برای نسل جوان مضر ارزیابی و تاکید کرد: بحران‌هایی که در آینده از مطالعه این کتب برای نسل جوان ایجاد می‌شود ناشی از کم کاری امروز مسئولان است و نسل‌های جوان به‌علت بی‌کیفیتی این کتب به مسئولان خرده خواهند گرفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet