خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1390/04/11 17:29:53
سرویس استان ها
حیات‌مقدم خواستار شد:

تفکیک حوزه انتخابیه بندرماهشهر و بخش‌های تابعه

نماینده مردم ماهشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به وسعت بیش از حد حوزه انتخابیه ماهشهر با رایزنی‌های صورت گرفته وزارت کشور تفکیک این حوزه را در دستور کار خود قرار داده است.
تفکیک حوزه انتخابیه بندرماهشهر و بخش‌های تابعه نماینده مردم ماهشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به وسعت بیش از حد حوزه انتخابیه ماهشهر با رایزنی‌های صورت گرفته وزارت کشور تفکیک این حوزه را در دستور کار خود قرار داده است. https://cdn.icana.ir/d/019/7872.jpg تفکیک,حوزه,انتخابیه,بندرماهشهر,و,بخش‌های,تابعه Icana

"خلیل حیات‌مقدم" در گفت‌وگو با فرهنگ جنوب اظهار داشت: حوزه انتخابیه بندر ماهشهر یکی از بزرگ‌ترین حوزه‌های انتخابیه‌های استان خوزستان بوده که معادل استان‌های جنوب و جنوب غرب کشور است.

وی اضافه کرد: متأسفانه استانداری خوزستان و وزارت کشور هیچ‌گونه توجهی برای افزایش سهمیه این حوزه گسترده که شامل 3 شهرستان با جمعیتی بالغ بر 600 هزار نفر بوده را تاکنون نداشته‌اند.

حیات مقدم درخصوص رایزنی‌های صورت گرفته برای افزایش سهمیه نمایندگی استان خوزستان نیز گفت: در رابطه با افزایش سهمیه برای نمایندگی در حوزه خوزستان با رایزنی‌هایی که با وزیر و معاون سیاسی کشور داشتیم تعداد 20 نماینده برای استان خوزستان را پیشنهاد دادیم که یک نماینده آن برای حوزه انتخابیه بندرماهشهر اختصاص داده شود.

وی اضافه کرد: در این خصوص معاون سیاسی وزیر کشور پیشنهاد اضافه شدن یک نماینده به حوزه انتخابیه ایذه و باغملک را به لحاظ مسائل جنجالی و امنیتی را داد که بدون اضافه شدن تعداد نمایندگان خوزستان این موضوع از محل کسر یک نماینده از حوزه انتخابیه آبادان تامین شود.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس خاطرنشان کرد: ما در این راستا مخالفت شدید خود را درخصوص کم کردن سهمیه آبادان اعلام کردیم چرا که بر این باوریم شهرستان آبادان جزو یکی از شهرستان‌های مهم، استراتژیک و پر‌جمعیت استان خوزستان است.

حیات‌مقدم تصریح کرد: در این راستا برای تفکیک حوزه انتخابیه شهرستان ماهشهر از وزیر کشور و معاون سیاسی خواستیم که شهرستان‌های امیدیه، جایزان و آغاجاری را به لحاظ تنوع قومیتی و داشتن تمام شرایط، از شهرستان‌های بندرماهشهر، هندیجان و بندر امام تفکیک کرده و یک نماینده به این حوزه افزوده شود.

وی افزود: وزارت کشور این پیشنهاد را پذیرفت و مقرر شد که حوزه انتخابیه بندر ماهشهر، هندیجان و بندر امام دارای یک حوزه انتخابیه و نماینده مجزا و حوزه انتخابیه امیدیه، جایزان و آغاجاری نیز دارای یک نماینده جداگانه شود که این موضوع در حال پیگیری است.

نماینده مردم ماهشهر، هندیجان و امیدیه در مجلس شورای اسلامی در پایان ابراز امیدواری کرد با قطعی شدن تفکیک شدن حوزه انتخابیه شهرستان ماهشهر امکان پیگیری مشکلات مردم این شهرها هر‌چه بهتر فراهم شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet