هدر موبایل
1390/04/12 19:40:00
سرویس استان ها
رستگار:

میانکاله باید به استان گلستان بپیوندد

رئیس مجمع نمایندگان استان گلستان، پیوستن جزیره میانکاله به این استان را به نفع شرایط عمومی ساکنان جزیره می‌داند.
میانکاله باید به استان گلستان بپیوندد رئیس مجمع نمایندگان استان گلستان، پیوستن جزیره میانکاله به این استان را به نفع شرایط عمومی ساکنان جزیره می‌داند. https://cdn.icana.ir/d/019/7471.jpg میانکاله,باید,به,استان,گلستان,بپیوندد Icana

"عبدالله رستگار" در گفت‌وگو با خبرنگار هفته‌نامه گلستان، در این خصوص گفت: تعیین مرز استان‌های مازندران و گلستان در جزیره میانکاله مورد مناقشه است با توجه به سوابق و فرصت‌هایی که تاکنون فراهم شده در کنترل این جزیره و خدمات ارائه شده به مردم آن، نقش استان گلستان بیشتر بوده است. در زمینه حفظ منابع طبیعی و زیست‌محیطی هم اگر بخواهیم توفیقی در این جزیره حاصل کنیم، باید این جزیره به گلستان ملحق شود.

وی با اشاره به تذکر نماینده ساری در مورد جلوگیری از الحاق میانکاله به گلستان گفت: آقای یوسف نژاد تذکری دادند که میانکاله در استان مازندران باشد، بحث گلستان و مازندران نیست، مهم این است که این جزیره در کدام استان باشد که برای مردمش مفید واقع شود.

وی به تأثیر پیوستن میانکاله به گلستان اشاره کرد و افزود: حضور این جزیره در استان گلستان می‌تواند روی گرگان و بندرترکمن و روستاهای اطراف تأثیر مثبت داشته باشد. همچنین اگر تکلیف این جزیره که در مرز 2 استان مازندران و گلستان قرار دارد معلوم شود، امکان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و در نتیجه امکان رشد و توسعه جزیره هم فراهم می‌شود، چرا که در وضعیت فعلی، هر حرکتی که از سوی بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری انجام شود یا از طرف گلستان یا مازندران حرکاتی صورت می‌گیرد که سرمایه‌گذار امکان سرمایه‌گذاری نخواهد داشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet