ایام محرم 1398
1390/04/12 10:50:11
سرویس سیاسی
منصوری‌رضی:

طرح سؤال از رئیس‌جمهور به دلیل شیوه برخورد مدیران با نمایندگان است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر حق نمایندگان در سؤال از رئیس‌جمهور، طرح سؤال از رئیس قوه مجریه را فعلا به صلاح ندانست.
طرح سؤال از رئیس‌جمهور به دلیل شیوه برخورد مدیران با نمایندگان است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تأکید بر حق نمایندگان در سؤال از رئیس‌جمهور، طرح سؤال از رئیس قوه مجریه را فعلا به صلاح ندانست. https://cdn.icana.ir/d/019/472.jpg طرح,سؤال,از,رئیس‌جمهور,به,دلیل,شیوه,برخورد,مدیران,با,نمایندگان,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت(www.icana.ir)، "مراد علی منصوری‌رضی" در گفت‌وگو با هفته‌نامه "گلستان مهر" درخصوص مسئله طرح سؤال از رئیس‌جمهور شیوه برخورد مدیران و اعضای قوه مجریه با نمایندگان مجلس را سبب بروز این اعتراض دانست و عنوان کرد: این نارضایتی در تمام استان‌ها و تمام حوزه‌های انتخابی نمایندگان وجود دارد.

نماینده شهرهای رامیان، آزادشهر و فندرسک در مجلس شورای اسلامی افزود: مگر نمایندگان مجلس جز افراد منتخب مردم در سراسر کشور هستند؟ و مگر جز انعکاس و پیگیری خواسته‌های مردم وظیفه و مسئولیت دیگری دارند؟

وی ادامه داد: اما زمانی که از طرف مدیران، استانداران و سایر افراد دولت این بی‌تفاوتی دیده شود لزوم و ضرورت طرح سؤال از رئیس‌جمهور مطرح می‌شود.

وی در ادامه به جریانات انحرافی موجود در دولت اشاره نمود و گفت: به‌نظر من با توجه به جریانات انحرافی موجود در دولت طرح سؤال از رئیس‌جمهور در شرایط فعلی به صلاح کشور نیست. پیشنهاد من این بود موارد و مسائلی که قرار است در طرح سؤال مورد بررسی قرار بگیرد ابتدا و خارج از موضوع طرح سؤال در مجلس و بین نمایندگان بررسی شود، اگر نمایندگان به نتایج مثبت و مؤثری در این خصوص رسیدند این مسئله خاتمه یابد در غیر این‌صورت لازم است مسئله طرح سؤال از رئیس‌جمهور ضرورت می‌یابد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: تمام نمایندگان در حال حاضر در حوزه‌های انتخابیه خود دچار مشکل هستند و با وضعیت موجود نمی‌توانند به مشکلات مردم رسیدگی کنند. زمانی که استانداران و یا فرمانداران در شهرهای مختلف با نمایندگان همکاری و همراهی نمی‌کنند نمایندگان هم راهی برای بیان خواسته‌ها و حل مشکلات مردم ندارند.

وی تأکید کرد: برای طرح سؤال از رئیس‌جمهور باید شرایط سیاسی کشور را هم در نظر گرفت که به‌نظر من موضوع طرح سؤال از رئیس‌جمهور در شرایط فعلی مصلحت نیست.

وی در ادامه سخنان خود سؤال از رئیس‌جمهور را حق قانونی تمام نمایندگان مجلس دانست و گفت: این حق قانونی ماست که از رئیس‌جمهور درخصوص عملکردش توضیحاتی را بخواهیم اما با توجه به شرایط سیاسی کشور و به‌خصوص تاکید مقام معظم رهبری درخصوص تعامل با مجلس، ما تلاش می‌کنیم که در حال حاضر موضوع طرح سؤال را به تعویق بیندازیم در این مدت اگر عملکرد و تعامل دولت با نمایندگان مناسب بود و ما را در حل مشکلات و ایفای وظایف خود یاری کرد که می‌توان از موضوع طرح سؤال طرف نظر کرد اما اگر در این مدت داده شده به دولت، همان رویه و روش قبلی را در پیش گرفت باید به فکر چاره دیگری بود.

منصوری‌رضی در پاسخ به این سؤال که چرا عملکرد دولت در حوزه انتخابیه وی باعث نارضایتی او شده است افزود: من هم در حوزه انتخابیه خود به شرایط فعلی به‌شدت اعتراض دارم. من از 7 سال پیش تا‌کنون درگیر اجرا و ساخت طرح میدان ورودی شهر آزادشهر هستم اما تاکنون هیچ کدام از پیگیری‌ها و تلاش‌هایم به نتیجه نرسیده است و یا اجرای برخی از طرح‌ها در بهستان تمام رفت‌وآمدهای من به وزارت کشور بدون نتیجه مانده و به‌نظر من تمام این مشکلات و عدم‌رسیدگی‌ها به شخص رئیس‌جمهور باز می‌گردد. اگر مدیران زیرمجموعه رئیس‌جمهور همکاری و تعامل مناسبی با نمایندگان داشته باشند چرا باید اصلا بحث طرح سؤال از رئیس‌جمهور در مجلس مطرح شود؟ به‌نظر من طرح سؤال از رئیس‌جمهور در واقع نشان می‌دهد که نمایندگان به نقطه پایان تعامل با رئیس‌جمهور رسیده اند؛ به این معنا که ما هر کدام در هر مسیر و جهتی که حرکت کردیم نتوانستیم همکاری دولت را جلب کنیم.

وی با اشاره به این‌که هنوز درخواست طرح سؤال از رئیس‌جمهور را امضا نکرده است گفت: ممکن است به‌زودی و با توجه به عملکرد دولت طی دو هفته آتی به این نتیجه برسم که این طرح را امضا کنم. اگر در روزهای آینده و در هفته آتی خواسته‌های من به‌عنوان یکی از نمایندگان مردم عملی نشود و به نتیجه نرسد من هم حتما به امضاکنندگان این طرح خواهم پیوست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet