ایام محرم 1398
1390/04/11 12:20:20
سرویس سیاسی
سخنگوی فراکسیون خط امام:

عدم پایبندی سیاسیون به اخلاق، تاثیر منفی بر روابط اجتماعی می‌گذارد

سخنگوی فراکسیون خط امام (ره) مجلس با اشاره به لزوم رعایت اخلاق اسلامی در عرصه سیاست، یادآور شد: سیاسیون و نخبگان کشور الگو و مدل رفتاری جامعه هستند که عدم پایبندی آنها به اخلاق، تاثیر منفی بر روابط اجتماعی می‌گذارد.
عدم پایبندی سیاسیون به اخلاق، تاثیر منفی بر روابط اجتماعی می‌گذارد سخنگوی فراکسیون خط امام (ره) مجلس با اشاره به لزوم رعایت اخلاق اسلامی در عرصه سیاست، یادآور شد: سیاسیون و نخبگان کشور الگو و مدل رفتاری جامعه هستند که عدم پایبندی آنها به اخلاق، تاثیر منفی بر روابط اجتماعی می‌گذارد. https://cdn.icana.ir/d/019/267.jpg عدم,پایبندی,سیاسیون,به,اخلاق،,تاثیر,منفی,بر,روابط,اجتماعی,می‌گذارد Icana

"داریوش قنبری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) درباره لزوم رعایت اخلاق اسلامی در عرصه سیاست کشور، گفت: متاسفانه در چند سال اخیر تعهد به موازین اخلاقی میان سیاستمداران در حال رنگ باختن است و تا دیر نشده باید برای اصلاح این رویه غلط تدبیری اندیشید.

نماینده ایلام، ایوان، مهران، شیروان و چرداول در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جدایی برخی دوستان رئیس جمهور از بدنه دولت، تصریح کرد: دولت نهم و دهم با شعارهای اخلاقی همچون مهرورزی از مردم رأی گرفت؛ اما مقابل منتقدان تاب نیاورد و مهر خود را به کینه بدل ساخت.

وی افزود: البته برخی منتقدان دستگاه اجرایی نیز در نقدهای خود مرزهای اخلاق را درنوردیدند و منصفانه درباره اقدامات مجریان قضاوت نکردند؛ اما با همه این اوصاف انتظار آن بود که دولتمردان در قبال نارضایتی‌ها از خود سعه صدر بیشتری نشان دهند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس راجع به اثرات سوء رفتارهای سیاسی بر جامعه، تصریح کرد: سیاسیون و نخبگان کشور الگو و مدل رفتاری جامعه هستند که عدم پایبندی آنها به اخلاق، تاثیر منفی بر روابط اجتماعی می‌گذارد.

وی با بیان اینکه بداخلاقی سیاسیون ارتباط مستقیم با بعضی بزهکاری‌های اجتماعی دارد، ادامه داد: سوء رفتارهای اهل سیاست، سطح اخلاق عمومی را تنزل می‌دهد به طوری که نخستین آثار آن در اعمال خلاف هنجار اجتماعی بروز و ظهور می‌یابد.

سخنگوی فراکسیون خط امام (ره) مجلس تهمت افکنی، هنجارشنکنی و قانون گریزی را جرم آشکار خواند و تصریح کرد: برخورد قضایی با کسانی که اقدام به چنین اعمال مجرمانه‌ای می‌کنند قطعا در کنترل و کاهش بداخلاقی‌ها موثر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet