حلول ماه ربیع الاول
1390/04/08 19:05:55
سرویس بین الملل

تاکید رئیس گروه دوستی- پارلمانی ایران و قرقیزستان بر توسعه روابط دو کشور

انوشیروان محسنی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و قرقیزستان و هیئت همراه در سومین روز سفر خود به بیشکک پیش از ظهر امروز -چهارشنبه هشتم تیر- با "احمد بیک کلدی بیک‌اف" رئیس پارلمان قرقیزستان دیدار و گفت‌وگو کرد.
تاکید رئیس گروه دوستی- پارلمانی ایران و قرقیزستان بر توسعه روابط دو کشور انوشیروان محسنی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و قرقیزستان و هیئت همراه در سومین روز سفر خود به بیشکک پیش از ظهر امروز -چهارشنبه هشتم تیر- با "احمد بیک کلدی بیک‌اف" رئیس پارلمان قرقیزستان دیدار و گفت‌وگو کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/292.jpg تاکید,رئیس,گروه,دوستی-,پارلمانی,ایران,و,قرقیزستان,بر,توسعه,روابط,دو,کشور Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت (www.icana.ir) ابتدا در این دیدار محسنی‌بندپی با ابراز رضایت از روند گسترش مناسبات دوجانبه در حوزه‌های مختلف، ظرفیت‌های واقعی دو کشور را بیش از حجم همکاری‌های کنونی بین دو کشور خواند و بر ضرورت استفاده از همه فرصت‌ها و امکانات برای گسترش روابط بین دو کشور تاکید کرد.

وی در ادامه افزود: روابط دو کشور پس از استقلال قرقیزستان از یک تحرک خوب و جدی برخوردار شده است و ظرفیت‌ها و استعدادهای دو کشور می‌تواند ظرفیت‌های روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی را ارتقاء بخشد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و قرقیزستان با تاکید بر نقش گروه‌های دوستی پارلمانی در توسعه و گسترش ارتباطات میان دو کشور، افزود: گروه‌های دوستی پارلمانی باید گام‌های عملی در جهت تحکیم و تقویت روابط بردارند.

وی تصریح کرد: گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران از هر اقدامی برای تقویت روابط در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با قرقیزستان حمایت می‌کند.

وی همچنین افزود: هدف سفر گروه دوستی ایران عمق بخشیدن به روابط و ایجاد بسترهای مناسب برای توسعه پایدار روابط است.

انوشیروان محسنی در ادامه سخنانش خواستار لغو روادید در جهت توسعه صنعت گردشگری و توریسم شد.

در پایان این دیدار محسنی دعوت نامه رسمی جناب آقای لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی را به رئیس مجلس قرقیزستان جهت شرکت در پنجمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه مرد فلسطین ارائه کرد.

در ادامه این دیدار احمد بیک کلدی بیک‌اف رئیس مجلس قرقیزستان با ابراز خرسندی از حضور هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان، گفت: ما سفر گروه دوستی پارلمانی ایران و قرقیزستان را به عنوان یک حرکت جدی در جهت تحکیم و تقویت روابط پارلمانی تلقی می‌کنیم.

وی در ادامه افزود: ‌ما معتقد هستیم سفر این گروه دوستی، می‌تواند یک نمونه و تکیه‌گاه جدی برای گسترش روابط باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet