ایام محرم 1398
1390/04/11 08:56:00
سرویس فرهنگی
جواد آرین‌منش:

شورای صنفی سینما با اقدامات تبعیض‌آمیز حقوق سینماگران را نادیده گرفته است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به ابراز نگرانی سینماگران از تخلفات شورای صنفی نمایش، خاطرنشان کرد: شورای صنفی نمایش نباید با ایجاد تبعیض میان سینماگران حقوق آنها را ندیده بگیرد.
شورای صنفی سینما با اقدامات تبعیض‌آمیز حقوق سینماگران را نادیده گرفته است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به ابراز نگرانی سینماگران از تخلفات شورای صنفی نمایش، خاطرنشان کرد: شورای صنفی نمایش نباید با ایجاد تبعیض میان سینماگران حقوق آنها را ندیده بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/2820.jpg شورای,صنفی,سینما,با,اقدامات,تبعیض‌آمیز,حقوق,سینماگران,را,نادیده,گرفته,است Icana

"جواد آرین‌منش" در گفت‌و‌گو با خبرنگار خانه ملت(www.icana.ir)، با اشاره به نگرانی اعضای شورای عالی تهیه کنندگان سینما از تخلفات شورای صنفی نمایش گفت: شورای صنفی نمایش نهادی است که باید به مشکلات جاری سینما در حوزه‌های مختلف رسیدگی کند نه اینکه عامل ایجاد نگرانی در میان سینماگران شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس ادامه داد: قوانین در عرصه هنر برای کم کردن مشکلات سینماگران مصوب می‌شوند و اگر قرار باشد این قوانین از سوی نهادهای هنری کشور ندیده گرفته شود، دیگر هیچ جای امیدواری برای سینمای کشور باقی نمی‌ماند.

وی با اشاره به گلایه‌های سینماگران از شورای صنفی سینما خاطرنشان کرد: وظیفه این شورا حمایت از حقوق مادی و معنوی تهیه کنندگان سینماست و باید دید که چرا با عدم رعایت قوانین در این زمینه تخطی می‌کند.

آرین‌منش با بیان اینکه به زودی سازمان نظام صنفی سینما تشکیل می‌شود، تصریح کرد: این سازمان با طرح قوانین جدید راه‌های جدیدی را برای برون رفت از مشکلات حاکم بر سینمای کشور باز می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: کمیسیون فرهنگی مجلس همواره حامی هنرمندان کشور بوده است و در صورت نیاز به تصویب قوانین جدید در این زمینه تلاش خواهد کرد.

در آخرین نشست شورای عالی تهیه کنندگان که با حضور کلیه نمایندگان انجمن تهیه کنندگان مستقل، مجمع فیلمسازان و کانون تهیه کنندگان سینمای ایران تشکیل شد، حاضران پس از سخنان پیش از دستور نمایندگان سه تشکل اظهار نگرانی خود را از تخلفات شوری صنفی که براساس برخی شنیده‌‌ها با دستور مدیران سینمایی کشور صورت گرفته است، اعلام داشتند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet