ایام محرم 1398
1390/04/09 17:46:00
سرویس سیاسی
لاریجانی پیش از ترک تهران به مقصد باکو:

تخریب دیوار بیت‌المقدس توهین به کل مکتب اسلام است

رییس قوه مقننه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: تخریب دیوارهای بیت‌المقدس توهین به کل مکتب اسلام است و همه کشورهای اسلامی باید نسبت به آن موضع‌گیری کنند.
تخریب دیوار بیت‌المقدس توهین به کل مکتب اسلام است رییس قوه مقننه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: تخریب دیوارهای بیت‌المقدس توهین به کل مکتب اسلام است و همه کشورهای اسلامی باید نسبت به آن موضع‌گیری کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/8150.jpg تخریب,دیوار,بیت‌المقدس,توهین,به,کل,مکتب,اسلام,است Icana

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" بعد از ظهر روز پنج‌شنبه ـ 9 تیر ماه ـ پیش از ترک تهران به مقصد باکو، در تشریح اهداف سفر سه روزه هیات پارلمانی ایران به آذربایجان گفت: کشور آذربایجان نسبت و روابط بسیار نزدیکی با ایران دارد و این به خاطر سابقه تاریخی و اشتراکات فرهنگی دو کشور است.

وی افزود: روابط ایران و جمهوری آذربایجان همیشه از سایر کشورها بیشتر بوده است و از نظر افزایش روابط در این سالهای اخیر هم شاهد گسترش همکاری‌های دو کشور بوده‌ایم.

لاریجانی اظهار داشت: در این سفر نیز فصل گسترش همکاری‌های پارلمانی با این کشور را دنبال خواهیم کرد.

رییس قوه مقننه کشورمان با اشاره به دیدارهای خود طی این سفر با رییس مجلس و برخی از دیگر مقامات سیاسی جمهوری آذربایجان، خاطرنشان ساخت: پروژه‌های همکاری زیادی بین ما و آذربایجان وجود دارد که تاثیرات بسیاری در کل منطقه می‌تواند داشته باشد، در دیدار با مقامات آذربایجان در مورد اجرای این پروژه‌ها بحث و تبادل نظر خواهد شد.

وی همچنین یادآور شد: مباحثی اختصاصی نیز بین دو کشور مثل موضوع دریای خزر وجود دارد که در این سفر درباره آن رایزنی صورت می‌گیرد.

رییس مجلس شورای اسلامی بخش دیگر اهداف این سفر را مربوط به تحولاتی عنوان کرد که در ماه‌های اخیر در منطقه شمال آفریقا و خاورمیانه رخ داده است و متذکر شد: این تحولات موضوعات حساسی هستند که همه کشورها و ملت‌های مسلمان روی آن تمرکز دارند.

وی همچنین با اشاره به مسئله فلسطین گفت: امروز شنیدیم حرکت ناپسندی را صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی آغار کردند و بخشی از دیوارهای بیت‌المقدس را به بهانه فضای سبز تخریب می‌کنند.

لاریجانی تاکید کرد: این حرکت به ویژه در روز مبعث توهین به کل مکتب اسلام است و همه کشورهای مسلمان باید در مورد آن موضع‌گیری کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet