هفته دفاع مقدس
1390/04/09 19:17:00
سرویس سیاسی
لاریجانی پس از ورود به باکو:

ارتباطات ایران و آذربایجان رو به توسعه است

رییس قوه مقننه جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتباطات و مناسبات ایران و آذربایجان در حوزه‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی هر روز بهتر می‌شود.
ارتباطات ایران و آذربایجان رو به توسعه است رییس قوه مقننه جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتباطات و مناسبات ایران و آذربایجان در حوزه‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی هر روز بهتر می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/8149.jpg ارتباطات,ایران,و,آذربایجان,رو,به,توسعه,است Icana

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "علی لاریجانی" رییس مجلس شورای سلامی پس از ورود به باکو در جمع خبرنگاران حاضر در فرودگاه این شهر، کشور آذربایجان را کشور برادر و دوست خواند و گفت: رابطه ایران و آذربایجان از روابط بسیار تاریخی بین ملت‌ها بوده است.

وی یادآور شد: در زمان شوروی سابق، فشارهای زیاد این حکومت موجب شده بود ملت‌های دو کشور ارتباط نزدیک نداشته باشند.

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بعد از استقلال آذربایجان، ایران اولین کشوری بود که از استقلال این کشور استقبال کرد و از زمان "حیدر علی‌اف" ارتباطات و مناسبات دو کشور در حوزه‌های سیاسی، فرهنگی و اقتصادی هر روز بهتر می‌شود.

لاریجانی اظهار داشت: در این سفر در مورد روابط پارلمانی با مسئولان آذربایجان مذاکراتی خواهیم داشت. همچنین در مورد توسعه روابط اقتصادی دو کشور و رایزنی‌های سیاسی درباره مسایل منطقه از دیگر مواردی است که در این سفر با مسئولان آذربایجانی مورد بحث قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه تخریب دیوارهای بیت‌المقدس را توهیت به قبله اول مسلمانان دانست و تاکید کرد: این مسئله فقط مربوط به فلسطین نیست بلکه به کل مسلمانان جهان بازمی‌گردد.

"علی لاریجانی" امشب در مراسمی که به مناسب بعثت پیامبر بزرگ اسلام (ص) در حسینیه ایرانیان در باکو برگزار می‌شود، حضور خواهد یافت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet