ایام محرم 1398
1390/04/11 14:20:41
سرویس استان ها
خالقی:

وزارت نیرو بدهی میلیاردی خود را به پیمانکاران سد گیوی را بپردازد

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس با بیان این که با بهره برداری از سد گیوی مشکل کم‌آبی منطقه به‌ویژه بخش کشاورزی رفع می‌شود، گفت: هم‌اکنون وزارت نیرو حدود ده میلیارد تومان به پیمانکار این پروژه بدهکار است.
وزارت نیرو بدهی میلیاردی خود را به پیمانکاران سد گیوی را بپردازد نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس با بیان این که با بهره برداری از سد گیوی مشکل کم‌آبی منطقه به‌ویژه بخش کشاورزی رفع می‌شود، گفت: هم‌اکنون وزارت نیرو حدود ده میلیارد تومان به پیمانکار این پروژه بدهکار است. https://cdn.icana.ir/d/019/3372.jpg وزارت,نیرو,بدهی,میلیاردی,خود,را,به,پیمانکاران,سد,گیوی,را,بپردازد Icana

"بشیر خالقی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) ، افزود: اجرای پروژه سد گیوی در سال 82 شروع شد و قرار بود که این پروژه در سال 85 به اتمام برسد اما  متاسفانه تا هم‌اکنون این پروژه تمام نشده است.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی، با بیان این که ظرفیت ذخیره آب سد گیوی حدود 85 میلیون متر مکعب است، تصریح کرد: با بهره برداری از این سد مشکل کم‌آبی منطقه به‌ویژه بخش کشاورزی رفع می‌شود.

وی ادامه داد: با بهره برداری از سد گیوی، آب حدود بیست هزار هکتار اراضی کشاورزی تامین می‌شود.

این نماینده با بیان این که پروژه سد گیوی با مشکل‌ اعتباری مواجه است، گفت: هم‌اکنون وزارت نیرو حدود ده میلیارد تومان به پیمانکار این پروژه بدهکار است.

خالقی با بیان این که پروژه سد گیوی حدود 450 نفر اشتغال ایجاد کرده بود، یاد‌آور شد: هم‌اکنون به دلیل کمبود اعتبار این پروژه، تعداد افرادی که در این پروژه کار می‌کردند به نصف رسیده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان این که تعلل و کند بودن اجرای پروژه سد گیوی باعث نارضایتی مردم شده است، تاکید کرد: مسئولان کشوری به‌ویژه وزارت نیرو باید هرچه سریع‌تر برای تسریع در اجرای پروژه سد گیوی اقدامی بکنند.

سد گیوی در فاصله پنج کیلومتری شرق شهرستان کوثر بر روی رودخانه گیوی چای واقع شده است.

سد گیوی از نوع خاکی سنگ‌ریزه با هسته رسی است که ارتفاع آن از بستر رودخانه 89 متر و حجم مخزن آن 85 میلیون مترمکعب است.

" بشیرخالقی" نملاینده خلخال و کوثر در روز چهارشنبه - 8 تیر- به وزیر نیرو درمورد پرداخت مطالبات پیمانکار سد گیوی شهرستان کوثر و هم چنین در مورد ادامه احداث سدهای معیشتی روستاهای زرج آباد ، سنگ آباد و مرشت  تذکر داد. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet