ایام محرم 1398
1390/04/11 17:56:55
سرویس اقتصادی
جعفری در تشریح علل بی‌ثباتی قیمت‌ها؛

نظارت مناسب قیمت محصولات کشاورزی را تثبیت می‌کند

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این که وجود افراد واسطه در بازار و عدم نظارت مناسب مسئولان اجرایی بر فعالیت بازارهای مختلف علت‌های اصلی بی‌ثباتی قیمت‌ها است، گفت: تنها راه رسیدن به ثبات قیمت در بازارهای مختلف اجرای صحیح قانون است.
نظارت مناسب قیمت محصولات کشاورزی را تثبیت می‌کند سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این که وجود افراد واسطه در بازار و عدم نظارت مناسب مسئولان اجرایی بر فعالیت بازارهای مختلف علت‌های اصلی بی‌ثباتی قیمت‌ها است، گفت: تنها راه رسیدن به ثبات قیمت در بازارهای مختلف اجرای صحیح قانون است. https://cdn.icana.ir/d/019/5668.jpg نظارت,مناسب,قیمت,محصولات,کشاورزی,را,تثبیت,می‌کند Icana

"عیسی جعفری" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت (www.icana.ir) درباره علل بی‌ثباتی قیمت محصولات کشاورزی در بازار تصریح کرد: محصولات کشاورزی به دو علت وجود افراد واسطه در بازار و عدم نظارت مناسب مسئولان اجرایی بر فعالیت فروشندگان بی‌ثبات است.

 

واسطه‌ها قیمت محصولات کشاورزی در بازار را تعیین می‌کنند

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان این که کشاورزان در زمان تولید محصول با مشکل‌های مالی زیادی روبه‌رو هستند، افزود: عده‌ای برای کسب سود بیشتر تمام محصولات کشاورزان را با قیمت پایین پیش خرید می‌کنند و به عنوان تعیین کننده قیمت آن محصول در بازار شناخته می‌شوند.

وی ادامه داد: وجود افراد واسطه و دلال‌بازی در بازار محصولات کشاورزی از علت‌های اصلی بی‌ثباتی قیمت محصولات کشاورزی است و این موضوع نشانگر این است که نظارت مناسبی بر نحوه فعالیت بازار محصولات کشاورزی وجود ندارد.

 

تولیدکنندگان از بالا بودن قیمت محصولات کشاورزی سودی نمی‌برند

جعفری اظهار کرد: متأسفانه به علت عدم نظارت مناسب بر نحوه فعالیت بازار محصولات کشاورزی و وجود افراد دلال در این بازار شاهد این موضوع هستیم که یک محصول در یک شهر مانند تهران با چند قیمت به فروش می‌رسد و این در شرایطی است که تولیدکننده اصلی این محصول سودی را از قیمت‌های بالای آن محصول به دست نمی‌آورد.

 

نظارت مناسبی بر فعالیت‌های بازار مسکن وجود ندارد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این که عدم نظارت مناسب به بازار محصولات کشاورزی محدود نمی‌شود و این موضوع در بازارهای دیگر مانند مسکن هم وجود دارد، تصریح کرد: تنها راه رسیدن به ثبات قیمت در بازارهای مختلف اجرای صحیح قانون است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet